nečekaný zvrat

Terminátor se vrací! Chce zápas v říjnu. Mikulášek soupeřem nebude

Vémola chce před Mikuláškem jiný zápas
Zdroj: koláž tn.cz / profimedia
Vémola chce před Mikuláškem jiný zápas
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 16. 9. 2020
Téma:
MMA

Promotér organizace OKTAGON Ondřej Novotný přinesl nové informace o osudu nejsledovanější dvojice na česko-slovenské MMA scéně. Karlos Vémola se v říjnu pravděpodobně v kleci představí, ale Václav „Baba Jaga“ Mikulášek jeho soupeřem nebude.

Ostře sledovaný duel Vémola vs. Mikulášek byl původně plánován na 26. září a následně se přesunul na 17. října. Terminátora totiž potkala série nečekaných překážek. Operace kolene a onemocnění Covid-19 pozastavily jeho přípravu a znemožnily postupné shazování váhy do kategorie 84 kilogramů, na které Mikulášek trvá.
 

Zápas se tak odehraje až v prosinci, ale Vémola, který je nyní zpět v tréninku, tak dlouho nechce čekat. S Ondřejem Novotným nyní řeší možnost, představit se v kleci v původním termínu, v těžší váhovce.

„17. října se určitě nepředstaví Václav Mikulášek a ten zápas se posune na prosinec. Kdy? To ještě řešíme. Naopak s velkou pravděpodobností se představí Karlos Vémola. A to ať už v polotěžké váze anebo nějaké catchweight (domluvená váha mezi jednotlivými kategoriemi),“ nastínil situaci Novotný ve svém pravidelném podcastu MMA letem světem.

Pokud vše vyjde, Terminátor doplní galavečer, kterému vévodí hlavní zápas o titul velterové váhy Kozma vs. Kertesz. S kým se utká, je zatím v řešení, ale vypadá to, že do konce roku 2020 čekají dva zápasy. Zato jeho rival trvá na svém a jediný koho chce v kleci potkat, je Vémola ve váhovce do 84 kg.

„Nabídl jsem mu [Mikuláškovi], že může zápasit s někým jiným, ale asi si všichni uvědomujeme, že by mohlo přijít zranění, takže to nedává smysl, když už se připravuje na Karlose a chce porazit právě jeho, aby bral jiný zápas,“ řekl Novotný na konto Václava „Baby Jagy“ Mikuláška.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Northampton Saints - Sale Sharks

   12:50

   NHL – akce měsíce

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Tottenham Hotspur - Chelsea FC

   09:00 10:45
   10:45

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   10:55

   MČR v Gran Turismo Sport (5)

   11:00

   Rychlá kola (9)

   11:30

   Off-road Maraton (2)

   11:50

   Filip Řeháček - Andalusie

Celý program