Deset! Pražská Slavia nasázela karlovarské dvouciferný počet gólů

Skok Aleš
Aleš Skok
Aktualizováno 21:00
3.3. 2021 16:39

Osmifinále fotbalového MOL Cupu je v plném proudu a zná další postupující mezi nejlepších osm. Došlo na souboj dvou Slavií. Ta pražská totálně deklasovala tu karlovarskou. Nasázela ji 10 branek! V dalších zápasech Liberec přetlačil českobudějovické Dynamo gólem v samém závěru a Teplice porazily Brno.

Slavia Praha, i když totálně překopala sestavu, nedala Karlovým Varům absolutně žádnou šanci a ničila soupeře už od úvodu.

Už ve čtvrté minutě proměnil pokutový kop Traoré a v prvním poločase přidali domácí ještě dalších pět branek. Za Karlovy Vary korigoval stav Zdeněk Skala.

Skvělý debut v dresu Pražanů prožil Denis Višinský, který byl u prvních čtyř branek. Jeden gól dal a na tři přihrál. Nejlepším střelcem aktuálního lídra Fortuna ligy byl Stanislav Tecl, který se trefil hned čtyřikrát. Karlovarští fotbalisté alespoň přidali dva góly. Přesto padli obrovským rozdíl. - 3:10. Pražané dali deset branek v soutěžním zápase poprvé od roku 1993.

Prvních 45 minut duelu Liberce a Českých Budějovic příliš fotbalové krásy nenabídl. Domácí sice parkrát trefili branku, ale jinak byl zápas prakticky bez šancí.

Až ve druhém poločase se Severočeši dostali do pár šancí, které ale Drobný, který musel nahradit zraněného Vorla, pochytal. Vše rozhodla až poslední minuta zápasu. Mosquera poslal přízemní centr, který na zadní tyči uklidil pod břevno Jakub Pešek.

V prvním poločase zápasu mezi Teplicemi a Brnem se hrál vyrovnaný zápas, ve kterém si připravily šance oba kluby. Ale góly padaly až po změně stran. Teplice zlepšily svůj výkon a byly odměněny brankou.

V 56. minutě si navedl míč na pravačku Vukadin Vukadinovič a krásnou ranou nedal Šustrovi šanci. Jihomoravané měli šanci na vyrovnání, ale Grigar byl úspěšnější. Druhá branka padla dvacet minut před koncem, když sám před Šustrem nezaváhal Ladislav Kodad. Brňané se tak s pohárovou soutěží loučí, Teplice postupují do čtvrtfinále.

Už v lednu porazila Slavia Praha Duklu i s náhradníky:

Osmifinálové výsledky MOL Cup:

Teplice - Brno 2:0 (0:0)
Branky: 59. Vukadinovič, 71. Kodad.

Liberec - České Budějovice 1:0 (0:0)
Branky: 90. Pešek.

Slavia Praha - Slavia Karlovy Vary 10:3 (6:1)
Branky: 4. Traoré (pen.), 24. Višinský, 26. Lingr, 34. Tecl, 38. Tecl, 45+1. Tecl, 50. Lingr, 58. Višinský, 66. Brabec (vla.), 86. Tecl – 42. Skala, 53. Tůma, 85. Fencl.