Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 6.4. 2018 18:48
tenis davis cup

Tenisté Veselý i Pavlásek uspěli a Česko vede nad Izraelem 2:0

Jiří Veselý
Zdroj: Profimedia

Čeští tenisté vedou ve druhé divizi Davisova poháru v Ostravě nad Izraelem 2:0 a bod je dělí od výhry, která je posune do zářijové baráže o návrat do Světové skupiny. Druhý bod dnes na antuce porubské haly přidal při premiéře v daviscupové dvouhře Adam Pavlásek výhrou nad Dudim Selou 3:6, 6:3 a 6:1.

Veselý se opíral o více než dvousetkilometrovou rychlost servisu a soupeře z třetí stovky žebříčku úderově převyšoval. "Kanára" Lešemovi nadělil za 27 minut. Ve druhém setu se sice víc hrálo, ale Veselý nadále využíval slabého soupeřova bekhendu. Mohl znovu vyhrát s nulou, ale první mečbol nevyužil.

 

Za stavu 6:0 a 5:0 si tak Lešem udržel servis. Levou rukou hrající Veselý vzápětí zápas po 57 minutách ukončil. "Ale utkání nebylo tak jednoznačné, jak se zdá. Na začátku nervíky určitě byly, ale hnedka jsem získal brejk, dostal jsem ho pod tlak a zůstal jsem celou dobu pečlivý, což byl klíč," řekl Veselý.

 

Zápasy nižší evropsko-africké zóny, do které Češi loni sestoupili ze Světové skupiny, se hrají nově pouze dva dny a každé utkání jen na dva vítězné sety.

 

V sobotu začne ve 12:00 čtyřhra, do které český kapitán Jaroslav Navrátil při losu nahlásil Lukáše Rosola a Romana Jebavého, ale tým se může změnit a je možné, že nastoupí Pavlásek s Veselým. Izraelci mají ohlášený pár Jišaj Oliel, Jonathan Erlich. Následovat budou zbylé dvě dvouhry, utkání jedniček a dvojek týmů.

 

Tenisté začínají v soutěži o "salátovou mísu" novou éru bez bývalých opor Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka, kteří se postarali o tituly v letech 2012 a 2013. Potřebují vyhrát, aby postoupili do zářijové baráže o návrat mezi elitu.
ČR - Izrael 2:0 po prvním dnu


Veselý - Lešem 6:0, 6:1, Pavlásek - Sela 3:6, 6:3, 6:1.

ČTK