Aktualizováno 8.8. 2016 02:03
fantazie česká radost

TENISOVÁ SENZACE: Lucka a Bára vyřadily sestry Williamsovy!

Lucie Šafářová a Barbora Strýcová v Riu 2016

Barbora Strýcová a Lucie Šafářová se v olympijském Rio de Janeiru postaraly o největší senzaci tenisového turnaje. Už v prvním kole vyřadily favorizované sestry Williamsovy, které vlastní tři zlata z turnajů pod pěti kruhy. Zápas ovládly ve dvou setech 6:4 a 6:4!

Šafářová se Strýcovou přitom nezačaly vůbec dobře a prohrávaly rychle 0:2. Pak ale získaly pět gamů v řadě a nabraly potřebné sebevědomí.

Hra českého týmu byla založená na fantastickém výkonu Lucie Šafářové od základní čáry využívání slabin pětatřicetileté Venus Williamsové.

Právě díky chybám starší ze sester se Češky často dostávaly do brejků a měly v zápase převahu. Pomohla jim také podpora českých sportovců v hledišti. Šafářová se Strýcovou vyřadily největší soupeřky už v prvním kole a už se mohou připravovat na kanadskou dvojici Eugenie Bouchardová – Gabriela Dabrowská.

Do osmifinále postoupily i Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou, které svedly třísetovou bitvu s Ukrajinkami Olgou Šavčukovou a Elinou Svitolinovou. Češky se dlouho trápily, první set zachránily až v tie-breaku a druhý prohrály hladce 1:6.

Až třetí dějství hrály Češky aspoň chvíli podle představ, Hlaváčková s Hradeckou našly na začátku sady správný rytmus a vytvořily si náskok 4:1. Ukrajinky ale znovu srovnaly a rozhodovalo se v koncovce. Hlaváčková s Hradeckou vyhrály po boji 6:4 a postoupily do osmifinále. Tam čeká na šestý nasazený pár a medailistky z Londýna čínská dvojice Peng Šuaj a Čeng Ťie.

V turnaji mužů předčasně končí Lukáš Rosol, který měl sice zápas s Francouzem Benoitem Pairem rozehraný velmi dobře, ale nakonec smutnil. Rosol vyhrál první sadu poměrem 6:3 a dlouho si držel formu i ve druhém setu.

Paire ale zlepšil servis, a zatímco v prvním dějství tři svá podání prohrál, tak poté už nechyboval. Naopak využil ve druhém i třetím setu po jednom brejku a po téměř dvou hodinách zkompletoval postup.