Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Boxer Životní příběh

Tvrďák Parker chce srazit Joshuu: Proč kvůli tomu žere tarantule?

Joseph Parker
Zdroj: Profimedia
Joseph Parker

Anthony Joshua, to je aktuálně to nejlepší, co ve světovém boxu najdete. Svou roli bude ale muset potvrdit proti Josephovi Parkerovi, kterému se postaví tuto sobotu v Cardiffu. Joshuu asi už znáte, ale co vám říká jméno Parker? Pojďte se s tímhle tvrďákem trochu blíže seznámit.

Joshua vládne třem organizacím – WBA, IBF a IBO. Právě v nich se stal šampionem v těžké váze a drží jejich tři pásy. Naopak Joseph Parker je šampionem WBO. Teď se ale bude bojovat o všechno. Tedy o všechny čtyři pásy. Jeden tak bude mít všechno, druhý nic. Mimo to si vítěz přijde na třináct milionů dolarů, což je v přepočtu 267 milionů korun.

 

Příběh Anthonyho Joshuy asi znáte. Pokud ne, připomenout si ho můžete v článku níže. Ale co Joseph Parker? Tenhle šestadvacetiletý tvrďák se narodil na Novém Zélandu, nicméně aktuálně žije v Las Vegas. Boxu se věnuje od svých dvanácti let a od roku 2011 je Joseph Parker profesionál. Jeho současná bilance je 24 výher (18 K.O.) a žádná prohra.

 

 

A nějaká ta zajímavost ze soukromí? Parker říká, že klíčem jeho úspěchů je jeho strava. Dává si totiž na proteiny bohaté pokrmy. Nepohrdne syrovou rybou, ale na talíři rád vidí třeba i stonožky, škorpiony či tarantule.

 

Program galavečera v Cardiffu začíná už tuto sobotu v 19:00 a vy ho v tomto čase můžete sledovat na stanici Nova Sport 1.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:30 02:05

   Major League Soccer Highlights (19)

   02:05

   Fotbal: FC Cincinnati - D.C. United

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Cincinnati - D.C. United

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

 • Nova Sport 2

  • 01:00 01:50

   UFC Now (17)

   01:50

   UFC Fight Night: de Randamie vs. Ladd

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – Gstaad

   10:45

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   11:15

   Golden Fly Series - Golden Roof Challenge

   11:45

   Off-road Maraton (4)

Celý Program