Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Boxer Životní příběh

Tvrďák Parker chce srazit Joshuu: Proč kvůli tomu žere tarantule?

Joseph Parker
Zdroj: Profimedia
Joseph Parker

Anthony Joshua, to je aktuálně to nejlepší, co ve světovém boxu najdete. Svou roli bude ale muset potvrdit proti Josephovi Parkerovi, kterému se postaví tuto sobotu v Cardiffu. Joshuu asi už znáte, ale co vám říká jméno Parker? Pojďte se s tímhle tvrďákem trochu blíže seznámit.

Joshua vládne třem organizacím – WBA, IBF a IBO. Právě v nich se stal šampionem v těžké váze a drží jejich tři pásy. Naopak Joseph Parker je šampionem WBO. Teď se ale bude bojovat o všechno. Tedy o všechny čtyři pásy. Jeden tak bude mít všechno, druhý nic. Mimo to si vítěz přijde na třináct milionů dolarů, což je v přepočtu 267 milionů korun.

 

Příběh Anthonyho Joshuy asi znáte. Pokud ne, připomenout si ho můžete v článku níže. Ale co Joseph Parker? Tenhle šestadvacetiletý tvrďák se narodil na Novém Zélandu, nicméně aktuálně žije v Las Vegas. Boxu se věnuje od svých dvanácti let a od roku 2011 je Joseph Parker profesionál. Jeho současná bilance je 24 výher (18 K.O.) a žádná prohra.

 

 

A nějaká ta zajímavost ze soukromí? Parker říká, že klíčem jeho úspěchů je jeho strava. Dává si totiž na proteiny bohaté pokrmy. Nepohrdne syrovou rybou, ale na talíři rád vidí třeba i stonožky, škorpiony či tarantule.

 

Program galavečera v Cardiffu začíná už tuto sobotu v 19:00 a vy ho v tomto čase můžete sledovat na stanici Nova Sport 1.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   16:45

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

   17:40

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   18:50

   NHL News

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

 • Nova Sport 2

  • 15:00 15:30

   Barcelona Spartan Race

   15:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:00

   Off-road Maraton (2)

   16:20

   Czech rally 2019 (2)

   16:50

   RunTour – Brno

   17:00

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

Celý Program