Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

rallye dakar 5. etapa

Tenhle Dakar je masakr, ulevil si Prokop. Z Čechů byl nejlepší Macík

Martin Prokop
Zdroj: Profimedia

Zkrácenou pátou etapu Rallye Dakar vyhrál mezi automobilisty Francouz Sébastien Loeb, který o den dříve ztratil 22 minut a přišel o první místo. Novým lídrem je jeho krajan Stéphane Peterhansel, dvanáctinásobný vítěz slavné soutěže. Po čtvrté etapě vedoucí Cyril Despres dnes doplatil na navigační chyby a klesl za Loeba na třetí místo.

Jezdcům se měl v etapě mezi bolivijskými městy Tupiza a Oruro měřit čas na úseku dlouhém 447 km, nakonec z toho ale kvůli nepříznivé předpovědi počasí byla jen necelá polovina. "Druhá část rychlostní zkoušky je zrušená. Všude kolem jsou černé mraky, čeká nás 300 km po silnici," uvedl na sociálních sítích nejlepší český motocyklista Ondřej Klymčiw.
 

Ten vyjel na trať jako čtrnáctý, po zkrácené etapě o jedno místo klesl. Do čela se dostal Brit Sam Sunderland. "Dnes se každopádně strašně bloudilo. Já jsem nabloudil asi 40 minut a měl jsem docela kliku, že mi vyšel benzin," oddechl si Klymčiw. "Motorka funguje, vše je dobré. Trefil jsem takovou díru, že když jsem si teď nezlomil kotníky, tak už nikdy," dodal.
 

Martin Prokop s fordem klesl na 16. místo. "Dneska jsme se bohužel dvakrát ztratili, jinak vše ok. Táhneme padlého motorkáře, má zlomené řidítko a zašitou ruku. Tenhle Dakar je masakr," ulevil si Prokop.
 

V kategorii kamionů byl nejlepším Čechem čtvrtý Martin Macík s liazem. Na vítězného Gerarda de Rooye ztratil 16 minut, Martin Kolomý po čtvrtečních technických problémech nabral téměř hodinové manko. Nizozemský pilot De Rooy vede i celkově.

čtk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   00:50

   Fotbal: Racing Strasbourg - EA Guingamp

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Tom Belz - Kilimandscharo

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:30

   Weber Cup 2019

   00:30

   UFC 236: Holloway vs. Poirier 2

   09:00

   Weber Cup 2019

   11:30

   UFC Connected (4)

   12:00

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   12:30

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

Celý Program