NHL Plekanec, Hemský či Pavelec

Těmto Čechům v NHL končí smlouva: Kdo se vrátí domů?

Tomáš Plekanec, Aleš Hemský a Ondřej Pavelec
Zdroj: Profimedia
Tomáš Plekanec, Aleš Hemský a Ondřej Pavelec
Téma:
NHL

1. Července, to je datum, kdy každý rok skončí v NHL smlouva desítkám hráčů. Každoročně se to týká i Čechů a ani letos tomu nebude jinak. Celkem osmi kontrakt vyprší. Někteří už tuší, že v nejslavnější lize světa budou pokračovat, pro jiné však ročník 2017/18 mohl být tím posledním v zámoří. Domů by se mohl vrátit Roman Polák, Aleš Hemský či Tomáš Plekanec.

Kontrakt v NHL vyprší příští týden zmíněné trojici českých hokejistů. Dále pak Ondřejovi Pavelcovi, Martinu Frkovi, Jakubu Jeřábkovi, Michalu Kempnému a Andrejovi Šustrovi.

 

Vezměme to je ale jednoho po druhém. "Samozřejmě se to (konec v NHL) už blíží. Ještě bych rád dva nebo tři roky aktivně hrál někde, a co bude pak, to uvidíme. Jednou bych se určitě rád vrátil na Kladno," řekl pro Nova Sport vloni na konci července Tomáš Plekanec. Je tak možné, že by mohl posílit Rytíře a dělat centra Jaromíru Jágrovi. O jeho služby ale bude stát pravděpodobně Montreal, který ho na konci ročníku uvolnil do Toronta.

 

 

Šikula a rychlík Aleš Hemský se v posledních letech pral se zraněními. V loňské sezoně odehrál za Montreal jen 7 zápasů a tak i v souvislosti s ním se mluví o návratu domů. "To je těžká otázka pro mě a možná ještě těžší pro Aleše. Během sezony i během té předešlé měl zdravotní problémy. Psali jsme si. Uvidíme, kam budou směřovat jeho další kroky. Jestli vůbec budou v bruslích," řekl v klubovém rozhovoru manažer Pardubic Dušan Salfický.

 

Hodně pravděpodobný návrat z NHL do České republiky je u obránce Romana Poláka. "V prvé řadě chci jasně říct, že prioritou pro mě pořád zůstává NHL. Chci ještě v zámoří zůstat a zabojovat tam o místo. Pokud by se mi tohle nepovedlo, chci se vrátit do našeho regionu," řekl Polák pro web hokejového klubu z Vítkovic, který o něj velmi stojí. Ve hře je ale také jednání s Třincem.

 

To u brankáře Ondřeje Pavelce je situace trochu jiná. Odchovanec Kladna domů nechce "Do Kladna bych nešel určitě! Je to nižší liga a já byl v kariéře zvyklý bojovat o nejvyšší příčky a v nejlepší lize. Nemá cenu si nic nalhávat, aby pak byli všichni naštvaní," řekl Pavelec pro Deník před pár dny. Prioritou pro něj zůstává NHL. Pokud by tato varianta padla, zřejmě by v teprve třiceti letech ukončil kariéru. Podle našich informací ale o jeho služby vloni stála pražská Sparta a Pavelec o této nabídce vážně uvažoval. Zlomí ho letos případně nějaký český klub z extraligy?

 

 

A teď ti ostatní. Michal Kempný vyhrál s Washingtonem Stanley Cup. Je to stále jeden z nejlepších českých obránců, který odehrál solidní play off. U něj je nepravděpodobné, že by v NHL nepokračoval. Možná nakonec u Capitals i zůstane.

 

Martin Frk, útočník s tvrdou ránou, se pomalu loučí s Detroitem. Red Wings už s ním nepočítají. I on asi zůstane v NHL. Nebo přiletí nabídka z KHL a budou Frkovy dny v zámoří sečteny? Stejná situace je i Jakuba Jeřábka a v podstatě i Andreje Šustra. Oba beci moc času na ledě v uplynulé sezoně nedostávali a tak je otázkou, jak se bude vyvíjet jejich budoucnost. Ze světových hvězd řeší konec smlouvy třeba John Tavares, Paul Stastny či John Carlson.

lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Pobouření

   10:00

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   10:25

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   12:30

   Winter Games NZ - Obsidian Big Air

   13:00

   Florbal: Oilers - Tiikerit

 • Nova Sport 2

  • NHL: Pittsburgh Penguins - New York Rangers

   09:00 10:45
   10:45

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   12:25

   Magazín NBA Action (5)

   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

Celý program