Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 6. 2018
Ostuda Ghana

Skandál nároďáku: Hráč odsouzen za znásilnění, šéf bral úplatky!

Kingsley Sarfo
Zdroj: Profimedia
Kingsley Sarfo

Během jednoho dne hned dvě ostudy. Během pátku a nebylo to obávaného třináctého, ale 8. června. Národní tým Ghany má ve své organizaci hned dva hříšníky. Tím jedním je samotný šéf Kwesi Nyantakyi, který odstoupil kvůli tomu, že se na něj provalilo braní úplatků od různých subjektů. Reprezentant Kingsley Sarfo byl pak ve Švédsku odsouzen za znásilnění dvou nezletilých dívek.

Předseda ghanského svazu a člen rady mezinárodní federace FIFA Kwesi Nyantakyi odstoupil ze své funkce pár hodin poté, co ho suspendovala na 90 dnů etická komise FIFA, které je Nyantakyi shodou okolností také členem.

 


Kwesi Nyantakyi byl skrytou kamerou natočen při tom, když bral úplatky. V jednom případě to bylo od podnikatele, který měl zájem sponzorovat ghanskou nejvyšší soutěž. V jiném případě zase Nyantakyi uvěřil převlečeným novinářům, kteří se vydávali za investory a za úplatek chtěli od zmíněného hříšníka dostat přístup k prezidentovi a některým dalším vysoce postaveným lidem z vlády.

 


Nyantakyi teď čeká, jak jeho skandál dopadne. Hrozí mu vězení a jeho nelegální obchodování může přijít draho i celou Ghanu. Ta se totiž uchází o pořadatelství na mistrovství světa 2026 a teď by o tuto možnost mohla přijít.

 


A aby toho nebylo v ghanské reprezentaci málo, její hráč Kingsley Sarfo jde do vězení. Švédský soud ho poslal za mříže na 2 roky a 8 měsíců (k tomu dostal pokutu v přepočtu přes 376 tisíc korun) za znásilnění dvou nezletilých dívek.

 


K trestnému činu došlo právě ve Švédsku, kde Sarfo hrál za úřadujícího mistra Malmö FF. Dívkám bylo čtrnáct let. Tu první ghanský záložník znásilnil vloni, druhou pak předloni. Trest si Kingsley Sarfo odpyká ve švédském vězení, poté bude ze skandinávské země vyhoštěn.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:35 04:15

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   10:40

   UFC Unleashed (3)

   11:25

   UFC Now (12)

   12:15

   Truck Racing Magazine (2)

   12:35

   Off-road Maraton (1)

   13:00

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

Celý Program