Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 11.1. 2018 12:17
tajemství olympijská naděje

Téma Koukalová je zahaleno tajemstvím: Co vzkázal šéf svazu?

Jiří Hamza a Gabriela Koukalová
Zdroj: Profimedia
Jiří Hamza a Gabriela Koukalová

Už to vypadá že olympijské hry v Pchjongčangu proběhnou bez největší české hvězdy Gabriely Koukalové. Nejlepší česká sportovkyně roku 2017 podle zpráv českého bulváru už start pod pěti kruhy vzdala. Český biatlonový svaz ale zprávu zatím komentovat nechce.

Od léta se mluví o zdravotních problémech biatlonové hvězdy i mistryně světa. Koukalová začala s přípravou pozdě a nakonec ztrátu nedohnala. Poslední zprávy od trenéra Ondřeje Rybáře vyzněly negativně. 


Jenže potvrzení absence Gabriely Koukalové stále ještě oficiálně nepadlo. A neměl se k tomu ani šéf svazu Jiří Hamza. „Já vám nic potvrzovat nebudu, my to budeme řešit v pondělí,“ sdělil televizi NOVA.


Hamza se navíc měl s Koukalovou také setkat. Zda ale jejich dialog povede k jinému závěru, než ke zrušení olympijské účasti, zůstává otázkou.


Čeští fandové se s absencí Koukalové už pomalu smířili. Největší nadějí na biatlonovou medaili tak nejspíš bude Ondřej Moravec. Vypadá to, že dobře načasoval formu, protože po nepovedeném startu sezony nyní v Ruhpoldingu řádil. V individuálním závodě zastřílel čistě a dojel si pro stříbro.

ram TN.cz