Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

český zázrak

Televize ohlásila výhru Rakušanky, po jízdě Ledecké se omlouvala

Ester Ledecká
Zdroj: Profimedia

Za jedno z největších překvapení v historii zimních olympijských her označil vítězství Ester Ledecké v superobřím slalomu ihned po jejím dojezdu komentátor britské verze stanice Eurosport. Další komplimenty na výkon české závodnice se vzápětí začaly jen hrnout.

"Jeden z nejúžasnějších olympijských příběhů všech dob," napsal k triumfu české lyžařky a snowboardistky server BBC. Právě fakt, že super-G ovládla závodnice, která dosud sklízela úspěchy hlavně na prkně, vyzdvihují všechna média.

 

"Mega drama na olympiádě. To snad není možné. Ester Ledecká, vlastně snowboardistka, získala olympijské zlato v super-G. V neskutečném závodě," napsal švýcarský list Blick. "Něco takového lyžařský svět neviděl. Olympijské drama, dramatičtější než všechna díla od Shakespearea, Schillera a Goetheho dohromady," komentoval deník vítězství české reprezentantky, která startovala v době, kdy už všechny favoritky byly dávno v cíli.

 

 

O jedinou setinu sekundy Ledecká porazila obhájkyni zlata Rakušanku Annu Veithovou. "A Lara Gutová truchlí, bronz jí utekl o jednu setinu," připomněl Blick těsně čtvrtou Švýcarku.

 

 

Rakouský tisk prožíval porážku Veithové o nicotných pár centimetrů. Rakušanka už přitom v cíli přijímala gratulace a mluvila o nejhezčím vítězství v kariéře. "Ale pak přijela Ledecká, královna na lyžích i na prkně," napsal list Kurier.

 

"Neskutečné! Tohle je největší senzace v alpském lyžování v historii olympijských her. Ester Ledecká čmajzla Anně Veithové už takřka jisté vítězství. Přitom je to vlastně snowboardistka, kterou experti neřadili mezi favoritky ani trochu. Sama nemohla v cíli vítězství uvěřit. A za týden může mít další zlato ze snowboardingu," napsal další rakouský deník Kronen Zeitung. Zatímco Ledeckou čeká paralelní obří slalom na prkně, Veithová doufá, že by mohla na zlato zaútočit ve sjezdu.

 

Server Sportingnews shrnul do jedné věty všechny paradoxy vítězství české závodnice. "Snowboardistka Ledecká na secondhandových lyžích vyhrála zlato ve svém druhém nejlepším sportu," napsal s narážkou na to, že Ledecká jela na lyžích po americké hvězdě Mikaele Shiffrinové.

 

 

Česká vítězka způsobila světovým médiím v Pchjongčchangu horké chvilky. Nikdo nečekal, že by snowboardistka a ještě s relativně vysokým startovním číslem mohla nějak ohrozit specialistky. Televize NBC už oznámila vítězství Anny Veithové ještě předtím, než Ledecká vyjela na trať, pak se musela omlouvat a agentury stornovaly své flešové zprávy.

 

Americká média se jen těžko smiřovala s porážkou své favoritky. "Byla to pohádka, ale ne pro Lindsey Vonnovou. Nejlepší sjezdařka všech dob skončila šestá v nádherném závodě, který vyhrála snwoboardistka Ledecká," komentovala výsledky televizní stanice CNN.

 

List Washington Post se ptá, jestli je česká sjezdařka alespoň vzdáleně příbuzná s fenomenální americkou plavkyní Katie Ledeckou, jejíž dědeček emigroval z Československa do Spojených států v roce 1947. Ostatně pětinásobná olympijská vítězka se hned ke své jmenovkyni přihlásila. "Takhle to dělají Ledecké! Myslím, že jsme příbuzné. Měli bychom si udělat DNA test," napsala na twitter.

hru / čtk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - THW Kiel

   10:35

   Kart Grand Prix Le Mans

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Cape Pioneer Trek

   11:30

   Cape Pioneer Trek Finals

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   10:40

   Cyklomagazín (3)

   10:50

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   11:05

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   12:05

   Glemmride 2019

   12:30

   Infinite Trail

Celý Program