adebayo akinfenwa

Teď mi klidně může zavolat i Klopp, jásal ikonický hrdina. A stalo se!

Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
Publikováno 14. 7. 2020
Téma:

Ikonický fotbalový útočník Adebayo Akinfenwa se zasloužil o postup týmu Wycombe Wanderers do druhé anglické ligy a v pozápasovém rozhovoru v rozjařené náladě hodil do placu vtípek, že teď už může zavolat klidně i trenér Jürgen Klopp. A trenér slavného Liverpoolu nakonec opravdu zavolal!

Osmatřicetiletý urostlý veterán se nikdy netajil tím, že je fanouškem Liverpoolu, nikdy ale neměl to štěstí, aby si za Reds zahrál.


Akinfewovi končí ve Wycombe čtyřletý kontrakt a završil jej krásným vítězstvím a postupem do druhé nejvyšší anglické ligy. Po utkání, které se hrálo ve Wembley tentokrát bez diváků, emotivně vyprávěl.

„Podívej, nech mě, ať se uklidním…“ poprosil reportéra nejdříve. A pak spustil: „Nejprve chci poděkovat Bohu, protože mi umožnil to, co dnes mohu prožívat. Před čtyřmi lety jsem byl nezaměstnaný. Wycombe mi dalo šanci a dnes postupujeme!“Pak si Angličan s nigérijskými kořeny trochu zavtipkoval. „Řeknu ti něco. Teď mi může zavolat klidně i Klopp,“ smál se Akinfenwa.To ještě netušil, že hráči Liverpoolu jeho vystoupení sledují a hned posílají zprávu svému německému trenérovi. A když se po zápase Akinfewa vracel domů, rozezněl se mu mobil.
Jasně, opravdu se mu ozval Jürgen Klopp!


„Hej, sledoval jsem ten váš zápas, ale už jsem neviděl rozhovory. Ale Hendo (Jordan Henderson) mi psal, že já ti klidně můžu zavolat! Jdeme na whatsapp?“ zněla výzva k hovoru, který během noci vidělo na sociálních sítích skoro milion fanoušků.

„Gratuluji! Bylo to skvělé, skvělé vítězství. Doufám, že i v těchto podivných dobách náležitě slavíte!“ ukončil trenér Liverpoolu svůj pozdrav.

Adebayo Akinfenwa nemá na další sezónu ještě podepsanou smlouvu. Na přestup do Liverpoolu ale už je asi přece jen pozdě. Urostlému útočníkovi pomalu táhne na čtyřicítku.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Northampton Saints - Sale Sharks

   12:50

   NHL – akce měsíce

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Tottenham Hotspur - Chelsea FC

   09:00 10:45
   10:45

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   10:55

   MČR v Gran Turismo Sport (5)

   11:00

   Rychlá kola (9)

   11:30

   Off-road Maraton (2)

   11:50

   Filip Řeháček - Andalusie

Celý program