výsledky NHL

Pastrňák opět bodoval! Krejčí mezi hvězdami duelu, Hronek se popral

David Pastrňák

Série Davida Pastrňáka v NHL trvá dál. Český útočník ve službách Bostonu bodoval počtrnácté v řadě. Jeho asistence ale Bruins proti Detroitu nepomohla. Medvědi prohráli s Red Wings 2:4. Dva body si za gól a asistenci připsal druhý český hráč v sestavě Bostonu David Krejčí.

Svěřenci Bruce Cassidyho měli výborný vstup do utkání. Krejčí hned ve druhé minutě po přihrávce slovenského útočníka Cehlárika prostřelila Berniera v bráně. Domácí ale ještě do první sirény skóre otočili. Trefili se Larkin a Fabbri. Ten samý hráč pak v prostřední dvacetiminutovce využil přesilovku a Detroit vedl 3:1.

O pár minut později se také připomněl další český hokejista – obránce Red Wings Filip Hronek. Dvaadvacetiletý bek se popral s Bradam Marchandem a vyfasoval pětiminutový trest.

Na konci téže třetiny počtrnácté za sebou bodoval Pastrňák. Ten rozjel přesilovkou akci, ve které pokračoval Krejčí. Českou spolupráci pak zakončil střelou od modré Krug. Díky bodu se Pastrňák udržel v čele produktivity celé soutěže. Stále také zůstává nejlepším střelcem NHL.

Další gól už Boston ale nepřidal, navíc v závěrečném dějství inkasoval počtvrté od Manthy, jenž se trefil do prázdné brány. Krejčí byl za svůj výkon vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Bruins tak prohráli podruhé za sebou, Detroit naopak prolomil sérii čtyř porážek v řadě.

První zápas Global Series hrané ve Švédsku zvládla vítězně Tampa Bay, která porazila Buffala 3:2. Útočník Sabres Vladimír Sobotka se po bodyčeku Nikity Kučerova v první třetině odebral do šatny a kvůli zranění se do zápasu již nevrátil.