Tampa si po pěti letech zahraje finále! Zápas znovu rozseklo až prodloužení

Richard Wagner
18.9. 2020 6:43
NHL

Trofej pro vítěze Stanleyova poháru pro rok 2020 skončí v českých rukách! K Dallasu s Radkem Faksou v sestavě přibyla do finálové dvojice Tampa Bay s Ondřejem Palátem a Janem Ruttou, která vyřadila newyorské Islanders.

Velmi dramatický šestý zápas série muselo znovu rozhodnout až prodloužení. Předcházející duel v nastaveném čase ovládli Ostrované, další mečbol už však Blesky nezahodily.

Úvod utkání diváky naladil na pořádnou gólovou přestřelku. Už ve čtvrté minutě překvapil Vasilevského Toews, který objel branku a zasunul puk do sítě. O pouhé dvě minuty později bylo srovnáno. Černákovu střelu vykopl Varlamov jen před sebe a Hedman potvrdil úžasnou střeleckou formu. Z prvního dotyku poslal touš přímo k levě tyči.

Na další gól si však museli fanoušci počkat dlouhých 68 minut. Ještě v první třetině trefil Segračjov jen tyč, ale jinak kralovali brankáři. Především Varlamov, který v základní hrací době pochytal přes 40 pokusů.

V nastavení mohl hned zkraje rozhodnout Nelson, ale jeho samostatný úprk zastavil skvělým zákrokem ramenem Vasilevskij.

Tampa posléze přežila oslabení a připravila rozhodující moment. Goodrowovu přihrávku zpoza branky dokázal v tísni trefit Cirelli. Puk se odrazil od vzdálenější tyče, klouzal po čáře a nakonec se od betonu klečícího Varlamova odrazil do branky.

Lightnings tak proklouzli do finále Stanleyova poháru po pěti letech. Při své poslední účasti prohráli s Chicagem.

Finále Východní konference:

NY Islanders – Tampa Bay 1:2 pr. (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)

Branky: 5. D. Toews – 7. Hedman, 74. Cirelli.. Stav série: 2:4, postupuje Tampa.