Steven Stamkos
Richard Wagner
28.9. 2020 8:59
NHL

Trenér Tampy Bay rozčísl debaty ohledně toho, zda kapitán Steven Stamkos znovu zasáhne do hry. Zbytek finále se musí obejít bez něj, potvrdil trenér Cooper. Blesky mají mečbol, rozhodnout mohou již v noci.

Bylo to jako pohádka. Stamkos naskočil po půl roce do zápasu. Hned v sedmé minutě se prosadil po parádní akci a dal Tampě vedení 2:0 ve třetím utkání série.

Nakonec odehrál necelé tři minuty a kvůli zdravotním komplikacím znovu odstoupil a vynechal i zápasy číslo čtyři a pět. Chybět bude i v šestém a případném sedmém klání. "Budu upřímný. V sérii skončil," řekl kouč Blesků Jon Cooper.

"Mluvil jsem s ním. Udělal všechno pro to, aby se vrátil. Dal nám dvě minuty a 47 vteřin fantastického hokeje, vstřelil parádní gól, ale bohužel nemohl jít dál," smutnil 53letý kouč.

Tampa může získat Stanley Cup poprvé od roku 2004. V sérii s Dallasem vede 3:2 a podle historických statistik se stalo jen osmkrát z 41 případů, že by tým za tohoto stavu prohrál.

Stars odvrátili konec sezóny v prodloužení. Třemi asistencemi se blýskl Tyler Seguin, který se tak zařadil mezi devítku hráčů, jimž se povedlo v zápase, kde odvrátil tým vyřazení, nasbírat tři a víc asistencí.

Šestý zápas finále play-off budete moci sledovat v úterý ve 2.00 živě na Nova Sport 1.

• NHL: Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

11:05 12:45