video play off nhl

Tampa mečbol nevyužila, boj o finále se rozhodne v Pittsburghu!

Zdroj: TV Nova

Finále Východní konference NHL mezi Tampou a Pittsburghem bude muset rozhodnout až poslední možný, tedy sedmý zápas! Tampa totiž neproměnila svůj první mečbol a doma podlehla Tučňákům 2:5.

Tampa vedla 3:2 na zápasy a mohla rozhodnout sérii na domácím ledě. Tučňáci ale  souboj o finále Stanley Cupu rozhodně nevzdali a v prvních dvou třetinách si vypracovali třígólový náskok po gólech Kessela, Letanga a Crosbyho.

Domácí Lightning pak zřejmě dostali v kabině od trenéra pořádný kartáč a do závěrečné třetiny nastoupili jako vyměnění. Nejvíce se činil Boyle, který dvěma góly stáhl skóre na rozdíl jediné branky.

Závěrečné drama ale odmítl Rust. V samostatném úniku překonal brankáře Vasilevskiho. Skóre pak pečetil 54 vteřin před závěrečnou sirénou Bonino, který trefil prázdnou branku při power play Tampy.

Pittsburgh vyhrál 5:2 a o postupujícím tak bude muset rozhodnout až poslední možný zápas na ledě Tučňáků, na programu je v noci ze čtvrtka na pátek.

Dnes v noci si může zajistit postup do boje o slavný Stanley Cup San Jose s Romanem Polák a Tomášem Hertlem. Žraloci vedou v sérii nad St. Louis 3:2 na zápasy a doma tak mohou rozhodnout. Utkání sledujte ŽIVĚ tři hodiny po půlnoci na NOVA Sport 1 a VOYO!