výsledky NHL

Chlapík s Francouzem mezi hvězdami duelů! Gól slaví i Hertl a Kubalík

Hned tři čeští hokejisté se střelecky prosadili v sobotních zápasech NHL. Svého prvního gólu v tomto ročníku se dočkal Filip Chlapík, který pomohl Ottawě k vítězství 4:1nad Carolinou. Návrat do sestavy Blackhawks oslavil čtvrtou trefou v sezoně Dominik Kubalík. Chicago ale prohrálo s Pittsburghem 2:3 v samostatných nájezdech. Zásah slaví i Tomáš Hertl ze San Jose. Sharks vyhráli nad Nashvillem 2:1 po samostatných nájezdech.

Dvaadvacetiletý Chlapík začínal sezonu na farmě. Na začátku října byl na jeden zápas povolán do hlavního týmu Senators, pak ho ale vedení kanadského týmu poslalo zpátky. Druhého „povýšení“ se český útočník dočkal na konci října a od té doby je členem čtvrté formace.

Proti Carolině se trefil v desáté minutě, kdy dorazil střelu Davidssona. V první třetině se jeho spoluhráčům povedl nevídaný kousek, kdy se v rozpětí čtyř sekund trefili hned dvakrát. Ottawa tak položila základ svému vítězství, protože v dalším průběhu zápasu už náskok uhlídala. Chlapík byl vyhlášen třetí hvězdou duelu. Za Hurricanes tentokrát nechytal Petr Mrázek.

V minulém zápase se Kubalík nevešel do sestavy Chicago. Nyní už byl zpět ve třetím útoku a důvěru splatil brankou. V osmé minutě zakončil akci 3 na 1 a Blackhawks vedli. O minutu později zvýšil na 2:0 Kane.

Chicago ale náskok neudrželo. Penguins zásluhou Guentzela a Rusta srovnal a v samostatných nájezdech dokonal obrat McCann.

Úspěšným střelcem byl i Tomáš Hertl. Ten se trefil už posedmé v ročníku, kdy ve 46. minutě srovnal zápas s Nashvillem na 1:1. O vítězi rozhodly až nájezdy, ve kterých bod navíc pro Sharks vystřelil Meier.

Vítězství se také dočkal brankář Pavel Francouz. Gólman Colorada si připsal 39 zákroků a byl vyhlášen druhou hvězdou duelu. Avalanche porazili Columbus 4:2.

Naopak další český gólman David Rittich s Calgary prohrál. Flames prohráli se St. Louis 2:3 v prodloužení. Jihlavský rodák pokryl 25 střel.