Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

NHL Česká naděje

Talent Zadina o draftu: Do Arizony jsem nechtěl, za Detroit jsem rád!

Filip Zadina
Zdroj: Profimedia
Filip Zadina

V NHL bude patřit k velkým nadějím do budoucna. Český útočník Filip Zadina (18) byl na letošním draftu odhadován na umístění se do první pětky, nakonec skončil šestý, když si ho vybral Detroit Red Wings. Jak je s tímto výsledkem spokojen? A do jakého týmu jít nechtěl? Nejen na to odpovídal v exkluzivním rozhovoru pro Nova Sport.

Co se změnilo za poslední týdny ve vašem životě?


Změnilo se opravdu hodně věcí. Zatím to stále ještě vstřebávám, že jsem se dostal do Detroitu. Vedení Red Wings mi po draftu na individuálním pohovoru řeklo, že ani nedoufalo, že by mě mohlo získat. Mysleli, že po mne sáhne jiný klub v dřívější volbě. Prý hned věděli, že si mě vyberou, když jsem takhle zbyl. To mě moc potěšilo a byl jsem za to rád.


Vy jste prohlásil, že to týmům, které si vás nevzaly, v zápasech vrátíte. To stále platí?


Ano, je to tak. Vtipkoval jsem o tom s agenty. Já se ale teď chci soustředit na to, abych zůstal v prvním týmu Detroitu a byl mu nápomocný a užitečný. Tou výzvou jsem si na sebe trochu vytvořil tlak, ale až ty zápasy proti těm týmům, které si mě nevzaly, přijdou, tak se budu snažit to splnit.

 

Filip Zadina
Zdroj: Nova Sport Filip Zadina


Už za sebou máte nováčkovský kemp v Detroitu. Jak s vámi byli spokojeni?


Letěl jsem tam a neměl jsem podepsanou smlouvu. Něco jsem tam ukázal z toho, co umím a byli s tím spokojeni. Proto mi dali tu smlouvu. Pak mi řekli, ať mám kvalitní přípravu a pak je to už jen v mých rukou.


Jak vám pomáhá to, že je ve vedení Detroitu Jiří Fischer?


Je to super, že tam je Čech. Hodně mi pomáhal a je to velké plus, že tam mám někoho, kdo ví, jak to chodí v Česku. Sedí mi jako člověk a hokeji hodně rozumí. Detroitu se snaží pomáhat.


Co se dělo ve vaší hlavě ve chvíli, kdy vás na draftu zpočátku některé týmy nebraly?


Ani moc nevím. Tak jsem tam seděl a čekal, až řeknou moje jméno. Abych řekl pravdu, čekal jsem, že půjdu do Montrealu. Jenže oni mé jméno neřekli, pak ani Ottawa. Tak už jsem čekal a věděl jsem, že už to musí přijít. Když se neozvala ani Arizona, tak mi agent říkal, že asi určitě půjdu do Detroitu.


Bylo to zklamání, když vás nevzal Montreal či Ottawa?


To ani ne, spíše nával adrenalinu. Najednou jsem věděl, že nebudu v Kanadě, ale v Americe. Najednou jsem věděl, že budu v Detroitu, ale ne v Montrealu. S odstupem času jsem rád, že jsem nakonec skončil v Detroitu. Možná to byla pro mě ta nejlepší věc, která se mi mohla na draftu stát.


Očekávalo se, že skončíte v top pětce, nakonec jste byl šestý. Mrzí vás to?


To ani ne. Třeba Arizona, která měla pátou volbu, je dobrý tým, ale asi bych si úplně nepřál tam hrát. Možná jsem tak trochu v sobě doufal, že mě nevezmou. Pak mi to i někteří lidé říkali, že jsem měl štěstí, že jsem nebyl vybraný Arizonou.

 

Filip Zadina a komentátor NHL Jan Velart
Zdroj: Nova Sport Filip Zadina a komentátor NHL Jan Velart

 

Pouštěl jste si záznam draftu na videu?


Ano, díval jsem se na to ještě tu noc na internetu. Jak řekli to moje jméno, tak to bylo takové pěkné. Díval jsem se ještě jednou na to, jak jsem to prožil společně s rodiči. Bylo to fakt rychlé. To se jen obejmete a jdete si pro dres a na pódium. Je to fakt rychlé.


Bavil jste se na draftu s některými ostatními hráči?


Moc ne. Já se spíš bavil s rodiči. Každý hráč byl nervózní a to zejména ti, kteří to pořadí neměli moc jasné. Nicméně to celé bylo hlavně o tom, abychom si to užili. Adrenalin a nervozita k tomu patří, ale to já mám rád.


Dvojkou draftu byl Andrej Svečnikov a vy budete v Detroitu hrát s jeho bratrem Jevgenijem. Bavil jste se na draftu s ním?


Ano, s ním ano. Byli jsme spolu i ve skyboxu a pak jsme se potkali i na hotelu. Je to fajn kluk a říkal, že se těší, až tam budu, že se potkáme.


A co říkali na draft vaše rodiče?


Byli určitě dojatí, ale užili si to.


Co jste dělal po skončení draftu?


Šel jsem na hotel. Byl jsem na pokoji s Jakubem Škarkem a ten už spal. Tak jsem si ještě v tichosti přehrál draft a také jsem usnul. Bylo to náročné a byl jsem unavený. Bylo to krásné usínání.

lju, Jan Velart TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:50 11:05

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto GP)

   11:05

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto3)

   12:15

   KITE LIFE (5)

   12:30

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   12:45

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto GP)

   14:15

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto2)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: New England Revolution - Real Salt Lake

   10:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   11:15

   Cyklomagazín (4)

   11:25

   Běhej Lesy – Boletice

   11:40

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   13:25

   Házená: SC Magdeburg - Rhein-Neckar Löwen

Celý Program