Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 1.7. 2016 10:28
wimbledon obdivuje ho

Známý bouřlivák láká veterána Štěpánka! Kývne na tuhle nabídku?

Nick Kyrgios - Radek Štěpánek
Zdroj: profimedia.cz
Nick Kyrgios - Radek Štěpánek

Konec hráčské kariéry by nutně nemusel znamenat definitivní odchod Radka Štěpánka z tenisového světa. Jednou by se mohl vrhnout na dráhu trenéra. Nabídky by jistě měl. Jednu už má vlastně jistou. O jeho služby by stál Nick Kyrgios, známý bouřlivák, který českého veterána vyřadil v úvodním kole Wimbledonu.

Kdo si ale myslel, že jednadvacetiletý Australan o šestnáct let staršího Štěpánka přejede rozdílem třídy, krutě se mýlil. Český veterán bojoval, dřel, na kurtu nechal jako už tradičně všechno. Získal dokonce jeden set. Není divu, že Kyrgios si po postupu oddechl.


"Hrát se Štěpánkem je noční můra, protože toho na trávě hodně odehrál, je to proti němu těžké a jsem rád, že jsem to relativně v klidu zvládl," přiznal Kyrgios, který do Wimbledonu přijel v roli nasazené patnáctky.


Anketa

Byl by Radek Štěpánek úspěšný i jako trenér?

Hlasovalo 150 lidí.

Se Štěpánkem jsou dobří kamarádi. Mladý Australan už prý od svého staršího kolegy z kurtů pár rad dostal. A nemuselo by zůstat jen u nich. "Ještě nekončí, ale až k tomu dojde, může se stát trenérem a mohl bych ho mít vedle sebe na turnajích. Přál bych si mít někoho, kdo je úspěšný tak dlouhou dobu," vysekl Kyrgios poklonu Štěpánkovi.


Česká tenisová hvězda sice opravdu ještě opravdu nehodlá pověsit raketu na hřebík, nicméně jistě mu to zalichotilo. "Až jednou konec kariéra přijde, můžu na tuhle otázku odpovědět. S Nickem jsme se párkrát bavili, má obrovský potenciál, ale uvidíme, kam nás oba osud zavede," nechal se slyšet Štěpánek.Dvojnásobný vítěz Davis Cupu si dobře uvědomuje, jak velkým talentem Kyrgios je. Na druhou stranu ale zná i jeho slabší stránky. "Dobře víme, jaký má problém s koncentrací a jak jednoduše se dokáže v zápase ztratit. Když si to ale dá dohromady, tak potenciál má velký," dodal český tenista.

pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Washington Capitals

   01:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   03:45

   Element (385)

   04:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   09:00

   Ranní Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

 • Nova Sport 2

  • 23:45 01:30

   Fotbal: Paris Saint - Germain - AS Monaco

   01:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Vallnord - Arcalis)

   02:05

   NBA: Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets

   09:00

   Fotbal: Hamburger SV - RB Lipsko

   10:40

   Natural Track Luge - World Championship

   11:10

   SSC Neapol - Arsenal FC

Celý Program