Dominantní výhra

Druhý zápas Davida Dvořáka v UFC: Skvělá taktika i kopy pod koleno

Otava redakční fotka
Marek Otava
20.9. 2020 15:43
Téma:
UFC

David Dvořák má za sebou druhý zápas v UFC a vedl si skvěle. V oktagonu předvedl dominantní výkon a výborně zvládnutou taktiku, což ocenili i tři bodoví rozhodčí, kteří mu udělili stejný počet bodů. 28letý český zápasník tak dokázal vyhrát už patnáctý zápas za sebou.

Ačkoliv český zápasník předtím avizoval, že se chce pouštět do většího tlaku vůči soupeři, nakonec mu stačila spíše zdrženlivá taktika, kterou však plnil do puntíku.

Jordana Espinosu především dráždil tzv. calf kicky (kopy pod koleno). Po vyrovnaném prvním kole předvedl povedený kop na začátku druhé rundy a od té chvíle soupeře dost výrazně vyřadil ze hry.

 

“Skvěle takticky zvládnutý zápas, David skvěle provedl to, co mohl udělat nejlépe, a to sice, že soupeře zbavil pohybu a utvořil si prostor, aby trefoval Espinosovu hlavu,” chválil Dvořákovu taktiku ve studiu MMA trenér André Reinders

 

Americký protivník si rázem začal chránit svoji bolavou levou nohu a otevíral se nahoře, čímž mohl David Dvořák začít útočit na hlavu.

 

 


“Espinosa byl také dost na zadní noze v záklonu, což znamená, že se mu vystrčila brada, kterou dokázal pak David následně trefovat," přidal další postřeh Reinders.

28letému českému bojovníkovi pak stačilo tuto taktiku držet až do konce zápasu a mohl si vyslechnout finální jednohlasné rozhodnutí od rozhodčích.
 

V UFC dokázal vyhrát druhý zápas a pokaždé na body. Naopak ukončení soupeře se mu zatím v největší bojovnické organizaci nepovedlo.

 

“Když člověk vidí, že mu taktika vychází, tak se nemusí hnát bezhlavě za ukončením. Naopak soupeř, který prohrává, musí něco razantně udělat a začít víc tlačit, aby změnil průběh zápasu,” dodává bývalý UFC zápasník Viktor Pešta.

 

S jeho slovy souhlasí i bývalý MMA fighter André Reinders:
"Ukončení nebylo potřeba. Myslím, že David Dvořák ukázal UFC, že na tuto úroveň v pohodě má, takže obrovská gratulace."
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Mosconi Cup 2020

   19:35 00:00
   00:00

   Večerní sportovní noviny

   00:05

   Bayer Leverkusen - Hapoel Beer - Sheva

   01:50

   Ragby: Wales - Anglie

   03:35

   Element (427)

   03:50

   Fotbal: Seattle Sounders FC - FC Dallas

 • Nova Sport 2

  • Tipsport online Mistrovství České republiky a Slovenska 2020 v šipkách

   20:00 23:00
   23:00

   Sestřih Evropské ligy UEFA (4)

   23:30

   Magazín Evropské ligy (5)

   23:55

   Ragby: London Irish - Leicester Tigers

   01:35

   UFC Main Event (7)

   02:25

   Házená: SC DHfK Leipzig - SC Magdeburg

Celý program