Liga mistrů

Slavia veze z Barcelony bod! Hrdinou byl Kolář, Messi trefil jen brevno

Barcelona - Slavia

Skvělý výkon předvedla Slavia na Nou Campu a především díky hrdinskému výkonu gólmana Koláře si z Katalánska odváží cenný bod za remízu 0:0

Slavia vstoupila do zápasu nebojácně a hned v páté minutě zavařil obraně domácích Ševčík. Jeho sražená střela nadělala ter Stegenovi velké problémy.

V jedenácté minutě se z pravého kraje řítil sám na brankáře Semedo, ale Kolář proti němu vytáhl vynikající zákrok.

Ve 23. minutě ohrozil Messi Kolářovu branku nejdříve z přímého kopu a následně i odvážným pokusem rovnou od rohového praporku.

Nicolae Stanciu se v 27. minutě dostal do obrovské šance, ale jeho nebezpečná střela trefila pouze Masopustovu hlavu

Asi největší šanci prvního poločasu měl po pětatřiceti minutách hry Lionel Messi. Kapitán Barcelony si navedl míč na hranici vápna, jenže jeho střela skončila pouze na břevně.

V poslední pětiminutovce Barcelona tlačila, ale vždy ztroskotala na fantastickém Kolářovi, a jelikož Bořilův gól z nastavení nebyl kvůli ofsajdu uznán, skončil první poločas bezbrankovým výsledkem.

V 55. minutě se ve skvělé příležitosti ocitl Sergi Roberto když ho lobem za obranu vyslal Dembelé. Znovu ale zaúřadoval Kolář, který si nenechal projít míč mezi nohami.

Barcelona zažila stejnou gólovou radost jako slávisté na konci první půle. Vidal sice rozvlnil síť, ale gólu předcházel Messiho ofsajd, takže nebyl uznán.

Druhá půle patřila domácím, ti se dostávali do více šancí, jenže Kolář předvedl excelentní výkon a míč za svá záda nepustil ani čtvrt hodiny před koncem, když se ho z malého vápna marně pokoušel překonat Messi.

Slavia sice za celý zápas nezaznamenala žádnou střelu na bránu, nicméně díky bojovnému výkonu celého týmu a bezchybnému výkonu Ondřeje Koláře v bráně si zapisuje do tabulky cenný bod.