euro 2016 úspěch outsidera

Zlatan končí bez gólu, Irové jdou dál. Kompletní přehled osmifinále!

Zlatan Ibrahimovič

Zlatan Ibrahimovič ukončil reprezentační kariéru neúspěchem. Jeho Švédsko prohrálo s Belgií a ze skupiny nepostupuje, sám útočník se na EURO nedokázal gólově prosadit. Překvapilo naopak Maďarsko, které uhrálo s favorizovaným Portugalskem divokou remízu 3:3 a vyhrálo svou skupinu.

Skóre největší přestřelky dosavadního průběhu šampionátu otevřel Zoltán Gera a v 37 letech a 61 dnech se stal druhým nejstarším střelcem v historii mistrovství. Rekord drží Rakušan Ivica Vastič (38 let a 256 dní). Po něm se dvakrát prosadil Balázs Dzsudzsák, kterému k oběma úspěchům pomohla teč obránců.

Za Portugalsko na 1:1 vyrovnal Nani, pak se probudil Cristiano Ronaldo, který nastoupil k rekordnímu 17. utkání na mistrovství Evropy. Hvězda Realu Madrid dala dva góly a v historické tabulce střelců Eura ji dělí jediná branka od vedoucího Michela Platiniho. Navíc jako první hráč dokázal skórovat na čtyřech evropských šampionátech.

Druhé odpolední utkání vyhrál Island nad Rakouskem 2:1, když rozhodující branku vstřelil v nastavení Traustason. Za Rakušany mohl po vedoucím gólu Bödvarssona z osmnácté minuty vyrovnat deset minut před přestávkou Dragovic, ale z penalty se neprosadil.

Ve večerních zápasech pak svou reprezentační kariéru nepříliš slavně zakončil Zlatan Ibrahimovič. Švédsko totiž prohrálo s Belgií 0:1 a pustilo do osmifinále nejen svého dnešního soupeře, ale i Irsko, které gólem Bradyho z 85. minuty zdolalo stejným výsledkem Itálii, která již měla postup zajištěn po dvou utkáních a trenér Conte pustil na trávník řadu náhradníků.