tenis To byl výbuch

Tak ho neznáme! Novak rozflákal raketu, hrozila mu diskvalifikace

Novak Djokovič
Zdroj: Profimedia
Téma:

To byly nervy! Novak Djokovič nevstoupil do antukové sezony ideálně. S Němcem Kohlschreiberem se pořádně nadřel a ukázal se fanouškům tak, jak ho rozhodně neznají. Dokonce mu hrozila i diskvalifikace!

Od světové jedničky to byl hodně nezvyklý výkon. V prvním setu se s Němcem dlouho tahal, nakonec ho ale ovládl 6:3. To druhá sada byla daleko dramatičtější. A v šestém gemu, kdy srbský tenista ztratil své podání, přišel i první výbuch.


Snadný volej poslal do autu a jindy klidný sympaťák začal zběsile mlátit raketou do země. A tak vehementně, až ji naprosto zdemoloval. Za své počínání si od rozhodčího vysloužil napomenutí za nevhodné chování.

 

 


A o chvíli později ho to mohlo stát celý zápas. V hitparádě ztracených podání nestihl zahrát ukázkově trefený úder svého soupeře a frustrovaně odhodil raketu. A to směrem k fotografům. K jeho štěstí ale nikoho nezasáhl.


Kdyby dolétla raketa ještě o kousek dále, jistojistě by přišla diskvalifikace. „Bylo by velmi zajímavé sledovat, k jakému rozhodnutí by rozhodčí dospěl,“uvažoval v přenosu Robbie Koenig, bývalý jihoafrický tenista.


I když Djokovič druhý set ztratil poměrem 4:6, dokázal se ještě uklidnit a nakonec zvítězit. V dalším kole narazí na vítěze klání mezi Fritzem a Schwartzmanem.

hp TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Gruzie - Fidži

   12:55 14:55
   14:55

   Element (428)

   15:10

   Ragby: Irsko - Skotsko

   17:10

   Major League Soccer Highlights (17)

   17:40

   Ragby: Wales - Itálie

   19:35

   NBA 2020

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Nîmes Olympique - Olympique Marseille

   12:30 14:15
   14:15

   Tipsport online Mistrovství České republiky a Slovenska 2020 v šipkách

   16:40

   Lukáš Pešek Riding School - Nová generace

   16:55

   Fotbal: Stade Rennes - RC Lens

   18:55

   Fotbal: Sporting Kansas City - Minnesota United FC

   20:40

   Element (428)

Celý program