Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

tenis To byl výbuch

Tak ho neznáme! Novak rozflákal raketu, hrozila mu diskvalifikace

Novak Djokovič
Zdroj: Profimedia

To byly nervy! Novak Djokovič nevstoupil do antukové sezony ideálně. S Němcem Kohlschreiberem se pořádně nadřel a ukázal se fanouškům tak, jak ho rozhodně neznají. Dokonce mu hrozila i diskvalifikace!

Od světové jedničky to byl hodně nezvyklý výkon. V prvním setu se s Němcem dlouho tahal, nakonec ho ale ovládl 6:3. To druhá sada byla daleko dramatičtější. A v šestém gemu, kdy srbský tenista ztratil své podání, přišel i první výbuch.


Snadný volej poslal do autu a jindy klidný sympaťák začal zběsile mlátit raketou do země. A tak vehementně, až ji naprosto zdemoloval. Za své počínání si od rozhodčího vysloužil napomenutí za nevhodné chování.

 

 


A o chvíli později ho to mohlo stát celý zápas. V hitparádě ztracených podání nestihl zahrát ukázkově trefený úder svého soupeře a frustrovaně odhodil raketu. A to směrem k fotografům. K jeho štěstí ale nikoho nezasáhl.


Kdyby dolétla raketa ještě o kousek dále, jistojistě by přišla diskvalifikace. „Bylo by velmi zajímavé sledovat, k jakému rozhodnutí by rozhodčí dospěl,“uvažoval v přenosu Robbie Koenig, bývalý jihoafrický tenista.


I když Djokovič druhý set ztratil poměrem 4:6, dokázal se ještě uklidnit a nakonec zvítězit. V dalším kole narazí na vítěze klání mezi Fritzem a Schwartzmanem.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   16:45

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

   17:40

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   18:50

   NHL News

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

 • Nova Sport 2

  • 15:00 15:30

   Barcelona Spartan Race

   15:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:00

   Off-road Maraton (2)

   16:20

   Czech rally 2019 (2)

   16:50

   RunTour – Brno

   17:00

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

Celý Program