Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal Velká sláva

Nahý James i loučící se legendy! Takhle Bayern slavil titul

Oslavy byly bujaré. Vždyť co by ne. Fotbalisté Bayernu vyhráli sedmý německý titul v řadě. Navíc se s klubem loučily tři ikony – Arjen Robben, Franck Ribéry a Rafinha.

Hlavně Robben s Ribérym zanechali v klubu dost výraznou stopu. Proto se sobotní utkání s Frankfurtem točilo hlavně kolem nich. Nejprve před zápasem dostali pamětní obraz, na kterém jsou vyobrazeni se všemi trofejemi, které s Bayernem získali. Ribéry jich za 12 let nastřádal dvacet dva, Robben za 10 let osmnáct.

Tu poslední přidali v sobotu večer. V Allianz Aréně totiž oba jedním gólem přispěli k vysoké výhře 5:1 a k sedmému bundesligovému titulu v řadě. A to přitom oba začali utkání na lavičce náhradníků a do hry šli jako střídající hráči. Ribéry nastoupil v 61. minutě a o jedenáct minut později zvyšoval na 4:1 (čas ve videu 1:15). To už byl na hřišti i Robben, jenž dvanáct minut před koncem uzavřel svou trefou skóre (čas ve videu 1:41).

Pro oba to bylo emotivní utkání. Během oslav se neubránili slzám. „Z Francie dorazila celá moje rodina. Děti, žena, rodiče, tchán s tchýní, bratranci, prostě všichni. Proto jsem strašně rád, že jsme utkání zvládli a jsme zase šampioni. Tohle byl můj poslední skvělý moment v dresu Bayernu,“ rozplýval se Ribéry.

„Když jsem do Bayernu přicházel, začal jsem psát svou novou kapitolu, kterou jsem nyní dopsal. To, co jsem v klubu zažil, si ale budu pamatovat po zbytek života,“ dodal šestatřicetiletý francouzský křídelník.

GALERIE: Rozlučka Robben a Ribéry

1
/
5
Zdroj: profimedia.cz
Takto fanoušci Bayernu poděkovali Arjenu Robbenovi a Francku Ribérymu

To Robben se držel víc, nicméně přitom, když fanoušci skandovali jeho jméno, byl také dojatý. „Zápas byl důležitý. Dal jsem do něj všechno, protože jsem si svůj poslední zápas za Bayern chtěl užít. Navíc doma před našimi skvělými fanoušky. Vše nakonec dobře dopadlo. Prostě šťastný konec,“ řekl už s chladnou hlavou po zápase.

Ani v pětatřiceti ale nezapomněl na tradiční mistrovský rituál. Když hráči na trávníku svého stadionu dostávali medaile a byli v euforii radosti, vylil plný korbel piva na trenéra Kovače.

Jaká bude budoucnost dua Robbery není stoprocentně jisté. Podle spekulací Ribéry zvažuje angažmá v Kataru, ve hře je však stále i evropské angažmá. V souvislosti s Robbenem se zase nejvíce skloňují Ajax, Inter Milán či Benfica Lisabon. Vyloučený není ani návrat do mateřského Groningenu.

Takhle James Rodríguez oslavil triumf v bundeslize
Zdroj: instagram James Rodriguez James Rodríguez s trofejí pro vítěze bundesligy

Kromě Robbena s Ribérym titul ve velkém samozřejmě slavili i ostatní hráči. Třeba takový James Rodríguez si pořídil hodně zajímavou fotku.

To ostatní hráči se drželi zkrátka.

Thiago Alcantara
Zdroj: Instagram Thiago Alcantara Thiago Alcantara

 
Robert Lewandowski
Zdroj: Instagram Robert Lewandowski Robert Lewandowski

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 09:50

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto3)

   09:50

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto GP)

   11:05

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto3)

   12:15

   KITE LIFE (5)

   12:30

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   12:45

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto GP)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: New England Revolution - Real Salt Lake

   10:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   11:15

   Cyklomagazín (4)

   11:25

   Běhej Lesy – Boletice

   11:40

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   13:25

   Házená: SC Magdeburg - Rhein-Neckar Löwen

Celý Program