Velký skandál!

Tajfun zrušil zápasy na MS. Ragbisté Skotska mohou přijít o postup

Ragbisté Skotska
Zdroj: Profimedia

Obrovský zásah do ragbyového šampionátu. Pořadatelé se rozhodli na popud blížící se tropické bouře zrušit některé víkendové zápasy. Skotové kvůli tomu mohou přijít o postup do čtvrtfinále.

O hrozbě tajfunu pojmenovaného Hagibis věděli organizátoři už dávno před turnajem. Pro některé týmy jde však o hodně kruté rozhodnutí. Už teď je jisté, že poslední utkání ve skupině neodehraje Anglie s Francií a Itálie s Novým Zélandem. Všechny postižené týmy si tak do tabulky zapíšou remízu 0:0 a dva body.


Ohrožené je ale i klíčové nedělní klání mezi Japonskem a Skotskem. V případě zrušení by totiž Skotové přišli o čtvrtfinále, naopak domácímu Japonsku by tajfun přifoukl historický postup.

„Priorita je bezpečnost,“ uvedl ředitel turnaje Alan Gilpin, který o tomto verdiktu rozhodl společně s Mezinárodní ragbyovou unií. „Uvědomujeme si, že fanoušci Anglie, Francie, Nového Zélandu a Itálie jsou zklamáni. Ale věříme, že tohle rozhodnutí ocení, jde o jejich bezpečnost. Ta musí být na prvním místě,“ dodal Gilpin s tím, že vstupné divákům samozřejmě vrátí.

V případě šlágru mezi Anglií a Francií jde o menší zásah, jelikož oba týmy mají už postup do nejlepší osmičky jistý. Pachuť z rozhodnutí však mohou cítit i Italové, kteří by mohli proti úřadujícímu šampionovi Novém Zélandu bojovat o senzační postup.

Tajfun Hagibis má k pobřeží Japonska dorazit během víkendu a přinese sebou přívalové deště a silný vítr, který může způsobit kolaps v dopravě a výpadky elektřiny. Ohrožené budou hlavně oblasti kolem Tokia a Jokohamy, kde se všechna tři zmiňovaná utkání mají odehrát. Včetně klíčového zápasu mezi pořadatelským Japonskem a Skotskem.


Skotsko je před posledním zápasem na třetím místě v tabulce, pokud by však doposud suverénní Japonce porazilo, postoupilo by do čtvrtfinále na jejich úkor.


„Očekáváme, že budou zavedeny pohotovostní plány, které umožní Skotsku soupeřit o místo ve čtvrtfinále na hřišti, plánovaným změnám se přizpůsobíme,“ uvedli na svém Twitteru zástupci Skotského ragby, kteří dělají vše pro to, aby se klíčový mač odehrál.
 

mao TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Basketbal: PAOK - Happy Casa Brindisi

   16:45

   Fotbal: Newport County - West Ham United

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   České kluby v Evropské lize 2018/2019

   20:20

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (1)

   20:35

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

 • Nova Sport 2

  • 16:15 16:30

   Rozhovory s hvězdami Ligue 1 - Aleksandr GolovinPovídání se záložníkem francouzského fotbalového klubu AS Monaco

   16:30

   Intercontinental Rally - 10 let

   17:00

   Finálová série NBA 2017

   18:35

   Best of Pascal Siakam

   18:55

   Best of Luka Doncic

   19:20

   Zvedni se z gauče (2)

Celý Program