Souboj veteránů vyhrál Anderson. Price se zachránil na poslední chvíli

Gerwyn Price
Aktualizováno 23:55
28.12. 2020 22:18

Dva velezkušení šipkaři spolu svedli velkou bitvu a Gary Anderson při ní vypadal velmi naštvaně. Nakonec své nervy udržel na uzdě a v rozhodujícím setu vyhrál. Na mále měl jeden z největších favoritů turnaje Gerwyn Price, ale nakonec souboj s Brendanem Dolenem na poslední chvíli zachránil.

První tři sety utkání mezi Andersonem a Suljovičem byly velmi vyrovnané. Vždy došlo na rozhodující leg a vždy měli oba hráči šipky na jeho získání. V tom druhém Anderson dokonce promarnil deset šipek na jeho zisk, díky čemuž Rakušan srovnal na 1:1.

Anderson další těžký set zvládl, ale následně vyhrál dva sety 3:0 Suljovič. Létající Skot byl během zápasu evidentně rozhozený velmi pomalým tempem svého soupeře, avšak dokázal udržet nervy na uzdě a zbylé dva sety vyhrál také poměrem 3:0 on.

Po nich šli do akce Gerwyn Price a Brendan Dolan. Price byl jako světová trojka jasným favoritem, ale "History Maker" mu pořádně zavařil. Velšan se vždy dostal do jednosetového vedení a Dolan pokaždé dokázal srovnat.

V šestém setu měl Iceman jednu šipku na vítězství, ale Dolan zavřel 104 a poslal zápas do rozhodujícího setu. V něm si čtyřikrát hráči udrželi podání a Price následně podával na vítězství.

Velšan nezavřel 128, čímž dal Dolanovi možnost zavřít 164 a vyhrát, ale šipkař ze Severního Irska pouze snížil na 72. Stejná hodnota čekala i na Price. Ten dvěma šestnáctkami sehrál na 40 a poté nejdůležitější šipku zápasu trefil, takže oslavil nejtěsnější možnou výhru.

Poslední utkání dne dlouho vypadalo, že bude jednoznačnou záležitostí ve prospěch Glena Durranta. Duzza získal první tři sety a průměrem se držel kolem stovky, zatímco Američan Baggish ve všech setech skončil s průměrem pod 90.

Jenže poté Gambler zlepšil hru a získal dva sety. V šestém setu Durrant minul jeden střed na výhru v zápase a Baggish následně zavřel a poslal set do rozhodujícího legu. V něm měl Američan připraveno 40 bodů a Angličan byl pod tlakem, ale svou jednu šipku na double 16 trefil, díky čemuž postoupil do čtvrtého kola. V něm na něj čeká Dirk van Duijvenbode.