fotbal Mnoho náhod?

Tady něco smrdí! Chyby pomáhající Plzni kupí ti stejní sudí

Pavel Orel v doprovodu dvou kolegů
Zdroj: Profimedia

Dvě neodpískané penalty v derby, gól Plzně z hraniční ofsajdové pozice. Dvě situace z víkendu, které opět rozvířily debaty o nasazování rozhodčích a pomoci Plzně k bodovému dotažení první Slavie. Na těchto spekulacích ale doopravdy něco je!

S chybami sudích je často spojováno jedno jméno. Roman Berbr. Nejvlivnější muž českého fotbalu. Ten je spojován s Plzní nejen po sportovní stránce, ale také po té osobní. Netají se minulostí agenta StB, dokonce ji veřejně i přiznal. A kde jinde než v SNB Plzeň.


Z Plzně pochází i manželka místopředsedy Fotbalové asociace České republiky Dagmar Damková. Členka komise rozhodčích UEFA a FIFA. To je jen krátký výčet toho, proč se o Plzni říká, že tady je Berbrovo.


Fanoušci na tuto větu slyší. Tady penalta pro Viktorku, tady neodmávaný ofsajd. Chyby rozhodčí udělat můžou, u zápasů Viktorie je ale dělají až podezřele často. Samozřejmě je to ale také tím, že jdou u klubu, které bojují o titul daleko více vidět. A také tím, že slovo Plzeň mnoha fanouškům nejde přes pusu.

Na nařčeních a spekulacích je ale i kus pravdy. Pojďme se na to podívat:

1. Zápas mezi Plzní a Baníkem vedl rozhodčí Pavel Orel. Ten byl u zápasu Plzně i v minulém kole. Tam jako sudí u videa neviděl penaltu pro Slovácko za faul Procházky. V pozici hlavního sudího byl i v 5. kole, kdy Plzni odpustil v zápase s Karvinou faul Romana Hubníka v pokutovém území. Plzeň tehdy zvítězila 1:0.

Pokračování na další straně.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:45

   NHL: Winnipeg Jets - Anaheim Ducks

   23:45

   Element (402)

   23:55

   Basketbal: Turk Telekom - SIG Štrasburk

   01:30

   adidas Rockstars

   02:05

   NHL: Edmonton Oilers - Buffalo Sabres

   09:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 21:05 23:35

   NBA: Brooklyn Nets - Denver Nuggets

   23:35

   NBA - akce měsíce

   23:45

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - Füchse Berlin

   01:15

   UFC Reloaded (7)

   02:00

   UFC Reloaded (8)

   02:50

   Florbal: TPS - Nokian KrP

Celý Program