Syn Kordy válí a postupuje do třetího kola, dál jde Krejčíková i Siniaková

Fantastickou formu si přivezl do Paříže Sebastian Korda. Syn slavného českého tenisty Petra Kordy je totiž po skalpu dalšího favorita už ve třetím kole na Roland Garros. Ve středečním zápase dokázal vyřadit amerického dlouhána Johna Isnera ve čtyřech setech.
Dvacetiletý tenista úspěšně kráčí ve šlépějích svého otce, reprezentuje však Spojené státy americké. Sebastian Korda nastupoval do French Open jako kvalifikant, hned v prvním kole však dokázal zaskočit zkušeného italského tenistu Andrease Seppiho.
Ve druhém kole pak na něj čekal ještě větší oříšek, a to sice Američan John Isner. Nicméně i svého slavného krajana dokázal Korda vyřadit. Po setech 6:4, 6:4, 2:6 a 6:4 tak postupuje 213. muž ATP už do třetího kola.
Děti bývalého českého tenisty jsou opravdu výjimečné. Kromě tenisty Sebastiana má Petr Korda s manželkou Reginou také dvě dcery Jessicu a Nelly, které obě hrají profesionálně golf a patří mezi nejlepší hráčky na okruhu LPGA.
Český fanoušek může také slavit postup do třetího kola u Barbory Krejčíkové, která porazila překvapivě svoji krajanku a jmenovkyni Barboru Strýcovou.
Nastoupila také Kateřina Siniaková, která porazila Rusku Pavljučenkovou 2:0 na sety.
Roland Garros 2. kolo
Sebastian Korda (USA) - John Isner 3:1 (6:4, 6:4, 2:6, 6:4)
Barbora Strýcová - Barbora Krejčíková 1:2 (4:6, 6:3, 3:6)
Anastasia Pavljučenkovová - Kateřina Siniaková 0:2 (3:6, 4:6)
TV program


-
Nova Sport 1
-
Ranní sportovní noviny
09:00 09:0509:05NHL: Minnesota Wild - Vegas Golden Knights
11:00Ranní sportovní noviny
11:05ATP Tour 250
12:35ATP Tour 250: Qatar ExxonMobil Open
14:05Překvapení evropského fotbalu (1)
-
-
Nova Sport 2
-
NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens
04:05 06:4509:00ATP Tour 250
10:30LAAX Open
11:00NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens
12:40FIA - Pure Motorsport
13:10Fotbal: Sportovní originály - Radoslav Látal
-