tenis Dozvuky Fed Cupu

Symbolický konec. Šafářová se dojemně loučila s reprezentací

Lucie Šafářová
Zdroj: profimedia.cz
Lucie Šafářová
Téma:

Jak symbolické. Lucie Šafářová proměňuje mečbol a český tým vítězí v zápase baráže Světové skupiny Fed Cupu proti Kanadě i ve čtyřhře. Její sen, aby si naposledy zahrála za reprezentaci, se tak naplnil. Do puntíku.

Dohoda byla jasná. Dvaatřicetiletá brněnská rodačka se na kurt postaví ve chvíli, kdy bude rozhodnuto. To se stalo v nejkratší možný čas. Po suverénních sobotních vítězstvích Karolíny Muchové a Markéty Vondroušová přidala druhá jmenovaná i další triumf v první nedělní dvouhře. Přišla tak chvíle čtyřnásobné vítězky Fed Cupu.

GALERIE: Lucie Šafářová

1
/
4
Zdroj: profimedia.cz
Lucie Šafářová

Šafářová ve dvojici s Barborou Krejčíkovou vyhrály nad kanadským párem Dabrowská - Fichmanová 7:6, 7:5 a poslední míček zahrála právě Šafářová.

Zkušená hráčka si poté vyslechla emoční pokřik „Šafi, šafi“, při kterém neudržela slzy. Trenér Pála jí pak za mohutného potlesku předal velkou kytici.

Symboliku konce kariéry ve Fed Cupu podtrhuje i místo. Vždyť Šafářová právě v Prostějově začínala s tenisem a odrazila se k velké kariéře.

V singlu byla nejvýše na pátém místě žebříčku. Největší triumfy si připsala v deblu. Vyhrála hned tři grandslamové turnaje (Australian Open, French Open a US Open). Také je držitelkou bronzové medaile ze čtyřhry z olympijských her v Riu de Janeiro.

Jedna z členek zlaté éry Fed Cupu se před definitivním koncem kariéry představí i českým fanouškům. Šafářová bude jednou z hvězd Prague Open, které se uskuteční na přelomu dubna a května v Praze ve Stromovce.

Až tam budou diváci skandovat „Šafi, Šafi“ naposledy. Až tam naposledy uvidí věčně optimistickou hráčku s velkým srdcem s raketou v ruce.

 

vat TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Nova Cup - Sázava

   15:45 16:00
   16:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

   17:45

   Czech rally 2020 (1)

   18:10

   Off-road Maraton (1)

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   Istanbul Basaksehir - AS Řím

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Olympique Lyon - Stade Brestois

   14:45 16:30
   16:30

   Element (417)

   16:45

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:00

   NHL: Toronto Maple Leafs - Colorado Avalanche

   18:40

   Basketbal: De’Aaron Fox - Koše z protiútoku

   19:00

   NBA Classic Games: Atlanta Hawks - Minnesota Timberwolves

Celý program