tenis Dozvuky Fed Cupu

Symbolický konec. Šafářová se dojemně loučila s reprezentací

Lucie Šafářová
Zdroj: profimedia.cz
Lucie Šafářová
Téma:

Jak symbolické. Lucie Šafářová proměňuje mečbol a český tým vítězí v zápase baráže Světové skupiny Fed Cupu proti Kanadě i ve čtyřhře. Její sen, aby si naposledy zahrála za reprezentaci, se tak naplnil. Do puntíku.

Dohoda byla jasná. Dvaatřicetiletá brněnská rodačka se na kurt postaví ve chvíli, kdy bude rozhodnuto. To se stalo v nejkratší možný čas. Po suverénních sobotních vítězstvích Karolíny Muchové a Markéty Vondroušová přidala druhá jmenovaná i další triumf v první nedělní dvouhře. Přišla tak chvíle čtyřnásobné vítězky Fed Cupu.

GALERIE: Lucie Šafářová

1
/
4
Zdroj: profimedia.cz
Lucie Šafářová

Šafářová ve dvojici s Barborou Krejčíkovou vyhrály nad kanadským párem Dabrowská - Fichmanová 7:6, 7:5 a poslední míček zahrála právě Šafářová.

Zkušená hráčka si poté vyslechla emoční pokřik „Šafi, šafi“, při kterém neudržela slzy. Trenér Pála jí pak za mohutného potlesku předal velkou kytici.

Symboliku konce kariéry ve Fed Cupu podtrhuje i místo. Vždyť Šafářová právě v Prostějově začínala s tenisem a odrazila se k velké kariéře.

V singlu byla nejvýše na pátém místě žebříčku. Největší triumfy si připsala v deblu. Vyhrála hned tři grandslamové turnaje (Australian Open, French Open a US Open). Také je držitelkou bronzové medaile ze čtyřhry z olympijských her v Riu de Janeiro.

Jedna z členek zlaté éry Fed Cupu se před definitivním koncem kariéry představí i českým fanouškům. Šafářová bude jednou z hvězd Prague Open, které se uskuteční na přelomu dubna a května v Praze ve Stromovce.

Až tam budou diváci skandovat „Šafi, Šafi“ naposledy. Až tam naposledy uvidí věčně optimistickou hráčku s velkým srdcem s raketou v ruce.

 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: Olympique Lyon - Racing Strasbourg

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

   13:00

   NHL: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers

Celý Program