Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

tenis Dozvuky Fed Cupu

Symbolický konec. Šafářová se dojemně loučila s reprezentací

Lucie Šafářová
Zdroj: profimedia.cz
Lucie Šafářová

Jak symbolické. Lucie Šafářová proměňuje mečbol a český tým vítězí v zápase baráže Světové skupiny Fed Cupu proti Kanadě i ve čtyřhře. Její sen, aby si naposledy zahrála za reprezentaci, se tak naplnil. Do puntíku.

Dohoda byla jasná. Dvaatřicetiletá brněnská rodačka se na kurt postaví ve chvíli, kdy bude rozhodnuto. To se stalo v nejkratší možný čas. Po suverénních sobotních vítězstvích Karolíny Muchové a Markéty Vondroušová přidala druhá jmenovaná i další triumf v první nedělní dvouhře. Přišla tak chvíle čtyřnásobné vítězky Fed Cupu.

14

GALERIE: Lucie Šafářová

Zdroj: profimedia.cz

Lucie Šafářová

Hodnocení:

Šafářová ve dvojici s Barborou Krejčíkovou vyhrály nad kanadským párem Dabrowská - Fichmanová 7:6, 7:5 a poslední míček zahrála právě Šafářová.

Zkušená hráčka si poté vyslechla emoční pokřik „Šafi, šafi“, při kterém neudržela slzy. Trenér Pála jí pak za mohutného potlesku předal velkou kytici.

Symboliku konce kariéry ve Fed Cupu podtrhuje i místo. Vždyť Šafářová právě v Prostějově začínala s tenisem a odrazila se k velké kariéře.

V singlu byla nejvýše na pátém místě žebříčku. Největší triumfy si připsala v deblu. Vyhrála hned tři grandslamové turnaje (Australian Open, French Open a US Open). Také je držitelkou bronzové medaile ze čtyřhry z olympijských her v Riu de Janeiro.

Jedna z členek zlaté éry Fed Cupu se před definitivním koncem kariéry představí i českým fanouškům. Šafářová bude jednou z hvězd Prague Open, které se uskuteční na přelomu dubna a května v Praze ve Stromovce.

Až tam budou diváci skandovat „Šafi, Šafi“ naposledy. Až tam naposledy uvidí věčně optimistickou hráčku s velkým srdcem s raketou v ruce.

 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:00 14:00

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   14:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   14:30

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   15:00

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   16:45

   RunTour – Liberec

   17:00

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

 • Nova Sport 2

  • 12:00 14:05

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   14:05

   World Matchplay Darts 2019

   18:00

   NBA 2019

   18:30

   UFC Now (17)

   19:20

   Hokejky pro Kluka Puka 2019

   19:35

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

Celý Program