Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Hokej Mistrovství světa

Švýcaři mají nového hrdinu: Kluk ze čtvrté lajny sestřelil Kanadu!

Fabrice Herzog
Zdroj: Profimedia

Jeden z nejhezčích zápasů a možná vůbec ten nejlepší na letošním mistrovství světa sledovali včera večer diváci v Paříži. Hvězdné Kanadě se postavilo Švýcarsko a téměř do poloviny třetí třetiny to vypadalo, že „javorové listy“ vyhrají. Jenže pak začal úžasný obrat Švýcarů a velkou měrou se o něj zasloužil Fabrice Herzog, hráč ze čtvrté formace, který do té doby neměl na turnaji ani jeden bod.

Hokejisté Kanady sice už trochu tápali proti Francii, kterou nakonec porazili těsně 3:2. Jenže v tom utkání hráli dost ležérně. To včera proti Švýcarům hráli naplno, dohrávali tvrdě souboje, s protihráči si často nadávali. I když dala Kanada dva góly (Ryan O'Reilly a Mitchell Marner), další už přes skvělou obranu soupeře a ještě lépe chytajícího gólmana Genoniho nevstřelila.
 


Jenže to nejdůležitější přišlo v čase 6:37 třetí třetiny. Švýcaři téměř z ničeho vstřelili první gól. Před bránou se objevil úplně volný Fabrice Herzog a bekhendem vymetl pravý růžek brány. Hala v Paříži, kde byla většina diváku ze Švýcarska, úplně ožila a svůj tým burcovala k vyrovnání. Zámořský celek pomalu ztrácel nervy, začal být nedisciplinovaný.

 


 


Ke vší smůle Kanady si potom v 10. minutě třetí části vybral turnajovou smůlu brankář Pickard, který si do brány srazil hodně lacinou střelu Praplana a bylo vyrovnáno. Prodloužení se pak chýlilo ke konci. U puku se objevil střelec první švýcarské branky Fabrice Herzog. Ten si tak spíše z nouze obhodili obránce Leeho, jediného hráče Kanady, který nehraje v NHL. Poté si puk dojel a před bránou ho z posledních sil poslal opět bekhendem do růžku – zase to vyšlo.
 


Fabrice Herzog, dvaadvacetiletý hokejista, který v letošní sezoně dal za Curych pouze devět gólů, na tomto mistrovství světa nezískal do té doby ani jeden kanadský bod a nastupoval ve čtvrté formaci, tak dvěma góly sestřelil Kanadu. Obě branky byly navíc velmi podobné – bekhendem umístěná střela do rohu. Teď je švýcarským hrdinou.

 

 

Kanada je aktuálně sice ve skupině B dál první, ale Švýcaři si zajistili průběžné druhé místo. Z něj je však může sesadit Česká republika, která ztrácí jen bod. Už dnes se utkají svěřenci Josefa Jandače s výběrem domácí Francie.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:05 12:50

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   12:50

   Element (387)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   14:50

   Off-road Maraton (2)

   15:15

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

 • Nova Sport 2

  • 12:30 13:00

   Barcelona Spartan Race

   13:00

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

   15:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   17:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   18:45

   RunTour – Brno

   19:00

   Premier League Darts 2019

Celý Program