Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal špatná taktika?

Světová rarita! Nejlepší obrana v lize nestačí, italský tým sestupuje

Gennaro Gattuso
Zdroj: Profimedia

K opravdu nevídané věci se nezadržitelně schyluje v Itálii. V tamní druhé lize totiž spěje k sestupu tým, který se může chlubit nejlepší obranou. Neúspěch se dává za vinu trenérovi, kterým není nikdo jiný než italská legenda Genarro Gattuso.

Italský fotbal je propracovanou defenzivou znám odnepaměti, ovšem nic se nemá přehánět. Někdejší italský reprezentant, který v současnosti trénuje fotbalisty Pisy, to totiž dovedl do krajnosti.
 

A jeho svěřence to bude velmi pravděpodobně stát účast v soutěži. Jeho tým má s přehledem nejlepší obranu v soutěži, když v devětatřiceti zápasech inkasoval pouhých 29 gólů. Jenže místo aby byli jeho fanoušci šťastní, jsou v opačné náladě. Na kontě vstřelených branek totiž svítí číslo dvaadvacet, co je ale hlavní, Pisa se nachází na předposledním místě, plných devět bodů od příčky zaručující alespoň baráž o záchranu. A to do konce soutěže zbývají pouhá dvě kola, byť Pisa má k dobru pondělní dohrávku.

Italové to dávají za vinu právě Gattusovi, který praktikuje velmi defenzivní styl. Když se pak podíváte do výsledků, najdete hned devět utkání, v nichž diváci marně čekali na gól, patnáctkrát pak padla jediná branka. Pouze čtyři zápasy pak přinesly alespoň tři přesné trefy.

 

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:05 04:00

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: San Jose Sharks - St. Louis Blues

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Wasps - Harlequins

   12:45

   RunTour – Brno

 • Nova Sport 2

  • 01:05 03:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   02:05

   Barcelona Spartan Race

   02:35

   Basketbal: NBA – play-off

   09:00

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   10:45

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   11:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

Celý Program