zpátky do akce

Světový tenis se vrací! V USA budou hrát grandslamové šampionky

Bianca Andreescu
Zdroj: Profimedia
Bianca Andreescu
Jiří Průša
Jiří Průša
23.5. 2020 15:07
Téma:

Profesionální okruhy ATP a WTA jsou již přes dva měsíce přerušené a pauza bude trvat minimálně do konce července. Nicméně v americkém Charlestonu se na červen chystá zajímavý turnaj, který fanouškům opět přinese špičkový tenis. Zahrají si na něm i poslední dvě grandslamové šampionky Bianca Andreescuová a Sofia Keninová.

Sportovní dění se ve světě vlivem koronavirové pandemie pozastavilo a tenis pochopitelně není výjimkou. Mužské i ženské profesionální okruhy už oznámily, že pauza potrvá minimálně do konce července, ale menší přípravné turnaje už se nyní plánují a konají.


V Česku to bude turnaj O pohár prezidenta ČTS na pražské Spartě, kde se představí i dvajnásobná vítězka Wimbledonu Petra Kvitová. Největší akcí od přerušení ale bude ženský turnaj v Charlestonu.


Od 23. června se v americkém státě Jižní Karolína představí 16 hráček rozdělených do dvou týmů a chybět nebudou opravdové hvězdy. Vítězky posledních dvou grandslamů Bianca Andreescuová a Sofia Keninová, bývalá světová jednička Viktoria Azarenková, olympijská šampionka Monica Puigová nebo kanadská tenistka, která je poslední dobou známá spíše kvůli své vizáži než svým výkonům, Eugenie Bouchardová.Šestnáct tenistek bude rozděleno do dvou týmů, jejichž kapitánkami budou Bethanie Matteková-Sandsová a Madison Keysová. Hrát se bude celkem 16 zápasů dvouhry a 8 utkání čtyřhry.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   04:05 06:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   Evropská liga - podzim 2020

   10:05

   Element (431)

   10:15

   Nova Cup - Speciál

   10:25

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

 • Nova Sport 2

  • NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   03:05 05:35
   09:00

   NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   10:45

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   11:00

   NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   13:00

   NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   14:40

   Basketbal: Casademont Zaragoza - Pszczólka Start Lublin

Celý program