běžecké lyžování

Světový pohár odstartoval! Nejlepším Čechem byl Šeller

Světový pohár v běžeckém lyžování
Zdroj: Czech Ski
Běh na lyžích
Zuzana Říhová
Zuzana Říhová
27.11. 2020 20:33
Téma:

Je odstartováno. Nový ročník Světového poháru v běžeckém lyžování otevřel sprint klasicky, který byl ve finské Ruce na programu v pátek. Z českých reprezentantů si nejlépe vedli Luděk Šeller s Michalem Novákem, kteří po suverénním postupu z kvalifikace vybojovali 22. a 29. místo. Nejrychlejší českou ženou byla Kateřina Janatová na 42. místě. Zvítězili Nor Erik Valnes a Švédka Linn Svahnová.

Už potřinácté v řadě startuje světový pohár v běžeckém lyžování ve finském Kuusamu, kde se tentokrát závodí kvůli protiepidemickým opatřením bez přítomnosti diváků. Program Ruka Nordic zahájil sprint klasicky na trati o délce 1,4 kilometru, do kvalifikace nastoupilo sedm českých reprezentantů.

 

 

Českým mužům se vstup do sezony vydařil. Hned dva se probojovali z kvalifikace do hlavního závodu. Luděk Šeller obsadil v kvalifikaci 18. místo a poprvé ve své kariéře postoupil ve světovém poháru z kvalifikace sprintu.

 

 

„Kvalifikace se mi jela velmi dobře, také lyže jsem měl připravené skvěle. Z kopce sice tolik nejely, ale se servisem jsme si řekli, že tady je důležitější, aby dobře stoupaly kvůli tomu závěrečnému kopci. Díky tomu jsem také porazil Niskanena. Z bodů ve svěťáku jsem nadšenej, konečně to vyšlo! Dík za to patří i celému reprezentačnímu týmu a Sport Clubu Plzeň,“ usmíval se v cíli český reprezentant.

 

 

 

Mezi nejlepších 30 závodníků prošel ze 27. pozice také Michal Novák. Ve čtvrtfinále se dlouho držel na druhé pozici, v rozhodujícím stoupání před nájezdem do finiše ale propadl na nepostupové příčky. Nakonec doběhl ve své jízdě na šesté pozici za silnými Nory, Švédy a Finy.

 

 

 

„Jsem rád za postup z kvalifikace. Fyzicky se cítím opravdu velmi dobře. Ve čtvrtfinálové jízdě se mi podařilo získat výhodnou pozici. Bohužel jsem měl problémy s lyžemi, které mě nepodržely v závěrečném stoupání,“ uvedl Michal Novák.

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: New Jersey Devils - Boston Bruins

   19:05 21:50
   21:50

   Element (431)

   22:05

   NHL: Arizona Coyotes - San Jose Sharks

   00:50

   Petr Mrázek - český gólman v NHL

   01:05

   NHL: Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes

   03:45

   Nejlepší momenty roku 2020 na Nova Sport

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Angers SCO - Paris Saint - Germain

   20:55 22:55
   22:55

   NBA - akce měsíce

   23:05

   NBA: San Antonio Spurs - Houston Rockets

   01:30

   Rychlá kola (1)

   02:00

   Czech rally 2020 (7)

   02:30

   Florbal: TPS - Oilers

Celý program