Ten Djokovič

Světovou jedničku zastavil puchýř. Odstoupil, pak se vrátil a vyhrál

Novak Djokovič
Zdroj: Profimedia
Novak Djokovič
David Chmátal
David Chmátal
29.1. 2021 13:12
Téma:

Novak Djokovič byl v Adelaide zase středem pozornosti. Prvně kvůli puchýřům z tréninku odstoupil z exhibičního zápasu, následně se na kurt v půlce utkání dostavil a dotáhl vítězství nad Jannikem Sinnerem.

 Před Australian Open čekal světovou jedničku exhibiční zápas s Jannikem Sinnerem. Jenže Djokovič ze zápasu odstoupil kvůli několika puchýřům na pravé ruce. Nahradil ho jeho krajan Filip Krajinovič, který vybojoval první set 6:3.Před druhým setem se Djokovič na kurtu náhle objevil, převzal štafetu a dotáhl slibně rozjetý zápas. Zranění ho zřejmě nelimitovala a ani na pravé ruce neměl náplast či obvaz. Itala porazil rovněž 6:3 a po utkání vše vysvětlil.
 

Omlouvám se, že jsem nehrál od začátku. Poslední dny jsem se necítil dobře a musel jsem absolvovat sezení s fyzioterapeutem,“ vysvětloval Djokovič.

“Chtěl jsem hrát, ale nebylo to lehké. Je to součástí toho, co dělám. Jsme profesionální sportovci, za ty roky jsme se už naučili hrát přeš bolest. Záleží, jestli je bolest snesitelná nebo ne,“ pokračoval sedmnáctinásobný grandslamový vítěz.


“Mám za sebou těžkou přípravu a před sebou mám ATP Cup a Australian Open, takže nechci moc riskovat. Ale emoce byly moc silné, viděl jsem plné hlediště, a tak jsem zrkátka musel hrát,“ zakončila srbská hvězda svou omluvu.


Není to poprvé, co se Djokovič omlouvá za své chování. V září však upřímná omluva nestačila. Poté, co Djokovič trefil rozhodčí míček do krku, byl diskvalifikován. Více v reportáži níže: 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   04:05 06:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   12:50

   Element (437)

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2021

   09:00 11:35
   11:35

   Ligue 1 Highlights (32)

   12:30

   Kitesports Insights & X - Project

   13:00

   Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   14:45

   NHL: Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs

   16:30

   Český motorsport 2021 (1)

Celý program