UFC Česká bojovnice

Pudilovou dnes čeká v UFC rozhodující zápas: Přepíše dějiny?

Lucie Pudilová - 15
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Na zimních olympijských hrách má Česká republika četné zastoupení a je vidět, že se naše malá země ve světě sportu neztratí. Možná ale málokdo ví, že dnes čeká jednu Češku také důležitý zápas mimo Pchjongčchang. V něm se může Lucie Pudilová jako první česká bojovnice dostat do elitního žebříčku nejlepší patnáctky v UFC. Pudilová jde do boje se slibnou odměnou. Jaké jsou její šance, a kdo bude její soupeřkou?

Víkendové UFC je netradičně posunuto na noc z neděle na pondělí. Leckdo by tak před dalším pracovním týdnem tento galavečer možná vynechal, ale existuje jedna záminka, proč naopak zůstat vzhůru a držet palce. Na předzápasech čeká Lucii Pudilovou třetí vystoupení v UFC, díky kterému se může dostat do elitního žebříčku nejlepších zápasnic v bantamu na světě.

 

 

Současná bilance Lucie je v UFC 1-1 nyní přichází tedy další důležitý zápas, který dost možná rozhodně o její další cestě. Nezapomeňme, že s bilancí 1-1 začínal i Viktor Pešta. Kanaďanka Sarah Moras v současnosti drží 13. pozici a v případě vítězství naší zástupkyně, by tak mělo přinejmenším toto místo patřit Lucii.

 

Sarah Moras je řádně zkušená zápasnice. Zkušenosti jsou tedy rozhodně na straně Kanaďanky, jelikož za svou kariéru narazila na zápasnice, které v UFC o titul bojovaly nebo brzo bojovat budou. Její bilance je sice 5-2, ale kvalita soupeřek dosahuje velmi vysokých kvalit. Silnou zbraní Sarah je pak boj na zemi, kde se snaží o totální kontrolu, ať už za pomocí pěstí nebo submisí. Svoji roli může sehrát i váha, jelikož Sarah v jednom rozhovoru uvedla, že by velmi ráda šla do vyšší váhové kategorie. Lze tak předpokládat, že Sarah bude v zápase tou větší.

 

 

Na druhé straně se představí milovnice boje Lucie Pudilová. Silnou stránkou zápasnice z Příbrami je bezpochyby její postoj. Speciálně box v každém jejím zápase dominuje a neohroženě vstupuje do každé přestřelky. Pro Lucii tak bude strategie jasná - udržet zápas co možná nejvíce v postoji a trestat každý výpad Sarah. Uvidíme, jak na tom budou obě zápasnice kondičně, ale Lucie s výdrží problémy neměla a v její prospěch také mluví větší aktivita, protože Sarah bojovala za poslední dva roky pouze jednou. Za to Lucii čeká v rozmezí jednoho roku již třetí UFC zápas.

 

 

V jednu ráno nás tedy bude čekat velmi zajímavý a vyrovnaný zápas, kde mohou rozhodnout i nejmenší maličkosti. Česká republika bude jistě na straně Lucky a budeme držet pěsti, že nám doveze další cenné vítězství. Nova Sport 2 a portál VOYO ale nabídnou mnohem víc. Galavečer z Texasu bude vysílán kompletně a my se tak můžeme těšit na skvělé zápasy hvězd, jako jsou Sage Northcutt, veterán Thiago Alves nebo rozjetý James Vick. Hlavní pozornost pak bude upřena na souboj v těžké váze mezi Derrickem Lewisem a Polákem Marcinem Tiburou. A skoro o krk půjde populárnímu Donaldu Cerronemu, kterému se rok 2017 extrémně nepovedl. Duel s Yancy Medeirosem představuje ohňostroj akce a jestli by vás mělo nad ránem něco probudit, tak právě tato štípaná.

 

Zápas Lucie Pudilové začíná dnes, zhruba jednu hodinu po půlnoci na stanici NOVA Sport 2 a portálu VOYO.

Lukáš Zduba TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:00 15:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   15:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   16:45

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   18:35

   NHL News

   18:50

   Odpolední Sportovní noviny

   18:55

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:45

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   14:45

   Element (388)

   15:00

   UFC Main Event (3)

   15:50

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   17:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   19:20

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

Celý Program