Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

nova sport velký comeback

Svět MMA slaví! Do UFC se po tříleté pauze vrací největší legenda

George St-Pierre
Zdroj: facebook.com

Jeden z nejlepších bojovníků všech dob je po tříleté pauze ve skvělé formě a brousí si zuby na další titul! Legenda MMA George St-Pierre se vrací do UFC! Vyzve šampiona Bispinga?

Ve světě MMA nenajdete větší legendu, než je George St-Pierre. Rodák z Montrealu totiž v osmihranné kleci dokázal vše, co se dokázat dá. Za 11 let profesionálního zápasení prohrál pouze dva zápasy, a když v roce 2013 ukončil kariéru, loučil se na vrcholu jako opravdový šampion. Bylo to totiž podeváté v řadě, co obhájil titul ve velterové váze. Dodnes tento rekord nikdo nepřekonal.

 

George St-Pierre
Zdroj: Profimedia

 

Teď se zdá, že se jeho rekord otřese v základech. Ale opět jen díky němu samému. St-Pierre totiž v pondělním telefonickém rozhovoru s respektovaným MMA novinářem Arielem Helwanim oznámil, že je připravený vrátit se do akce.

 

 

„Mladší už nebudu a čas utíká. Tenhle sport miluji a tak jsem absolvoval celý tréninkový kemp, abych si ověřil, jak na tom jsem,“ řekl St-Pierre. „Po úspěšném dokončení kempu teď definitivně vím, že mám na to se vrátit do UFC,“ dodal bývalý trojnásobný šampion. Na otázku, zda právě oznámil svůj návrat do oktagonu, řekl „Ano, přesně tohle říkám.“
 

Má St-Pierre co získat?


Jeho návrat tak už je prakticky hotovou věcí. Jediné, co zbývá dojednat, je nová smlouva s UFC. A šéfové organizace moc dobře ví, jaký se v St-Pierrovi skrývá potenciál.

 

A nemluvíme samozřejmě jen o sportovní stránce věci. Turnaje, na kterých St-Pierre zápasil, vždy patřily k těm nejsledovanějším a prodaly nejvíce Pay-Per-View. UFC 100, na kterém měl St-Pierre druhý hlavní zápas večera, je dodnes nepřekonaným rekordmanem – turnaj si objednalo 1,6 milionu diváků, což znamenalo obrovské zisky. „Pokud se moji zástupci dohodnou s UFC, budu bojovat,“ potvrdil St-Pierre, který může opět počítat se základnou loajálních fanoušků hlavně ve své domovské Kanadě.

 

St-Pierre vs. Bisping v největším zápase historie?
Fanoušci tak mohou jásat. Je totiž krajně nepravděpodobné, že by se UFC se St-Pierrem nedohodlo. Jeho návrat do klece by jistě byl událostí roku a pokud bude vhodně zvolený turnaj i soupeř, mohl by St-Pierre znovu pokořit rekord ve sledovanosti.

 

V této souvislosti už se také začalo hovořit o superfightu mezi ním a čerstvým šampionem střední váhy Michaelem Bispingem. A zdá se, že kanadský patriot by se tomuto duelu nebránil. „Skončil jsem kariéru jako šampion. Navíc tak, jak si to přeje každý – na vrcholu, zdravý a bohatý, „řekl St-Pierre. „Když se vrátím, musí to být kvůli něčemu velkému. Jen obrovský fight mě nakopne k tomu, abych pokračoval a zápasil znovu a znovu,“ dodal St-Pierre.

 

A v tuto chvíli se zdá, že právě štípaná s Bispingem by mohla být tím, co St-Pierre hledá. „Uvidíme, co se stane, ale jedním z důvodů, proč se chvi vrátit je, že až mi bude 80 a budu se ohlížet zpět, nechci si nic vyčítat. Nechci si říkat, že jsem měl udělat tohle nebo tamto. Věcí, kterých nejvíce v životě lituji, jsou ty, které jsem neudělal, ne ty, které jsem udělal,“ popsal své pocity St-Pierre. „Nechci si pak vyčítat, že jsem se nevrátil, že jsem to nezkusil, když jsem navíc ve skvělé formě a můj timing je nepřekonatený,“ uzavřel St-Pierre slovy opravdového šampiona.

 

Takže, kdy George znovu uvidíme v kleci? Příští dny a týdny by měly napovědět. Dá se očekávat obrovský mediální humbuk, ale nutno říct, že George St-Pierre si ho za své výkony i korektní vystupování během celé své kariéry rozhodně zaslouží.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 00:50

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   00:50

   KITE LIFE (1)

   01:00

   Mistrovství světa SKIF 2019

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   10:50

   KITE LIFE (1)

 • Nova Sport 2

  • 20:05 01:00

   World Matchplay Darts 2019

   01:00

   Behind the Scenes - NHL Draft 2019

   01:25

   NHL – akce měsíce

   01:30

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

   11:30

   World of Freesport Special: Best of Climbing

Celý Program