NHL Mladá kometa

Švédský megatalent míří do NHL: Nahradí ve Vancouveru Sediny?

Elias Pettersson
Zdroj: Profimedia
Elias Pettersson

Ve Vancouveru se mění krev. Bude mít ale stále švédskou DNA. Canucks podepsali megatalenta Eliase Petterssona, který přichází s vizitkou hráče, jenž v 19 letech ovládl bodování nejvyšší švédské soutěže. V kabině kanadského celku bude jednou ze záplat po odchodu bratrů Sedinových, kteří ukončili kariéru.

Vancouver se vydal novou cestou. Sází na mladé hráče, které si chce vychovat, a ze kterých chce udělat hvězdy. V uplynulé sezoně se stal nejproduktivnějším hráčem kosatek jednadvacetiletý Brock Boeser, pro kterého to byla teprve první celá sezona v NHL. Příslibem do budoucna je také třiadvacetiletý Bo Horvat – ten je už teď oporou kanadského celku.

 

 

A aby těch talentovaných mladíků nebylo málo, Canucks podepsali jednoho z největších talentů současnosti a to Eliase Petterssona (tříletá nováčkovská smlouva). Devatenáctiletý Švéd přichází z týmu Växjö Lakers, tedy z nejvyšší švédské ligy. Tu hrál letos poprvé a hned se mu podařilo vyhrát její kanadské bodování (za 44 zápasů 56 bodů za 24+32). 

 

 

Elias Pettersson zažil snovou sezonu. Vedle ceny za nejproduktivnějšího hráče SHL získal i švédský titul s Växjö, stal se nejlepším útočníkem sezony, nejlepším juniorským střelcem, nejproduktivnějším juniorem a mimo jiné i nejlepším nováčkem roku. Reprezentaci do 20 let dovedl ke stříbru a na mistrovství světa se seniorským nároďákem získal na šampionátu v Dánsku zlato.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:20 23:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   Barcelona Spartan Race

   23:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   00:15

   Fotbal: Sporting Kansas City - Seattle Sounders FC

 • Nova Sport 2

  • 21:00 23:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   23:00

   UFC Unleashed (5)

   23:50

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   01:35

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

   02:05

   Sportovní originál - 180 s Darylem Gurneym

   02:50

   Běhej lesy – Karlštejn

Celý Program