NHL Mladá kometa

Švédský megatalent míří do NHL: Nahradí ve Vancouveru Sediny?

Elias Pettersson
Zdroj: Profimedia
Elias Pettersson
Téma:
NHL

Ve Vancouveru se mění krev. Bude mít ale stále švédskou DNA. Canucks podepsali megatalenta Eliase Petterssona, který přichází s vizitkou hráče, jenž v 19 letech ovládl bodování nejvyšší švédské soutěže. V kabině kanadského celku bude jednou ze záplat po odchodu bratrů Sedinových, kteří ukončili kariéru.

Vancouver se vydal novou cestou. Sází na mladé hráče, které si chce vychovat, a ze kterých chce udělat hvězdy. V uplynulé sezoně se stal nejproduktivnějším hráčem kosatek jednadvacetiletý Brock Boeser, pro kterého to byla teprve první celá sezona v NHL. Příslibem do budoucna je také třiadvacetiletý Bo Horvat – ten je už teď oporou kanadského celku.

 

 

A aby těch talentovaných mladíků nebylo málo, Canucks podepsali jednoho z největších talentů současnosti a to Eliase Petterssona (tříletá nováčkovská smlouva). Devatenáctiletý Švéd přichází z týmu Växjö Lakers, tedy z nejvyšší švédské ligy. Tu hrál letos poprvé a hned se mu podařilo vyhrát její kanadské bodování (za 44 zápasů 56 bodů za 24+32). 

 

 

Elias Pettersson zažil snovou sezonu. Vedle ceny za nejproduktivnějšího hráče SHL získal i švédský titul s Växjö, stal se nejlepším útočníkem sezony, nejlepším juniorským střelcem, nejproduktivnějším juniorem a mimo jiné i nejlepším nováčkem roku. Reprezentaci do 20 let dovedl ke stříbru a na mistrovství světa se seniorským nároďákem získal na šampionátu v Dánsku zlato.

lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace Moto3)

   10:00

   MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace MotoGP)

   11:05

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto3)

   12:45

   MotoGP - VC Teruelu (závod MotoGP)

   14:15

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto2)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   09:00 10:45
   10:45

   Nova Cup - Mikulov

   11:00

   UFC Unleashed (7)

   11:55

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   12:25

   Ligue 1 Preview (8)

   12:55

   Verbier E - Bike Festival

Celý program