Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

NHL Mladá kometa

Švédský megatalent míří do NHL: Nahradí ve Vancouveru Sediny?

Elias Pettersson
Zdroj: Profimedia
Elias Pettersson

Ve Vancouveru se mění krev. Bude mít ale stále švédskou DNA. Canucks podepsali megatalenta Eliase Petterssona, který přichází s vizitkou hráče, jenž v 19 letech ovládl bodování nejvyšší švédské soutěže. V kabině kanadského celku bude jednou ze záplat po odchodu bratrů Sedinových, kteří ukončili kariéru.

Vancouver se vydal novou cestou. Sází na mladé hráče, které si chce vychovat, a ze kterých chce udělat hvězdy. V uplynulé sezoně se stal nejproduktivnějším hráčem kosatek jednadvacetiletý Brock Boeser, pro kterého to byla teprve první celá sezona v NHL. Příslibem do budoucna je také třiadvacetiletý Bo Horvat – ten je už teď oporou kanadského celku.

 

 

A aby těch talentovaných mladíků nebylo málo, Canucks podepsali jednoho z největších talentů současnosti a to Eliase Petterssona (tříletá nováčkovská smlouva). Devatenáctiletý Švéd přichází z týmu Växjö Lakers, tedy z nejvyšší švédské ligy. Tu hrál letos poprvé a hned se mu podařilo vyhrát její kanadské bodování (za 44 zápasů 56 bodů za 24+32). 

 

 

Elias Pettersson zažil snovou sezonu. Vedle ceny za nejproduktivnějšího hráče SHL získal i švédský titul s Växjö, stal se nejlepším útočníkem sezony, nejlepším juniorským střelcem, nejproduktivnějším juniorem a mimo jiné i nejlepším nováčkem roku. Reprezentaci do 20 let dovedl ke stříbru a na mistrovství světa se seniorským nároďákem získal na šampionátu v Dánsku zlato.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - THW Kiel

   10:35

   Kart Grand Prix Le Mans

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Cape Pioneer Trek

   11:30

   Cape Pioneer Trek Finals

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   10:40

   Cyklomagazín (3)

   10:50

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   11:05

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   12:05

   Glemmride 2019

   12:30

   Infinite Trail

Celý Program