Publikováno 25. 5. 2018
NHL Mladá kometa

Švédský megatalent míří do NHL: Nahradí ve Vancouveru Sediny?

Elias Pettersson
Zdroj: Profimedia
Elias Pettersson

Ve Vancouveru se mění krev. Bude mít ale stále švédskou DNA. Canucks podepsali megatalenta Eliase Petterssona, který přichází s vizitkou hráče, jenž v 19 letech ovládl bodování nejvyšší švédské soutěže. V kabině kanadského celku bude jednou ze záplat po odchodu bratrů Sedinových, kteří ukončili kariéru.

Vancouver se vydal novou cestou. Sází na mladé hráče, které si chce vychovat, a ze kterých chce udělat hvězdy. V uplynulé sezoně se stal nejproduktivnějším hráčem kosatek jednadvacetiletý Brock Boeser, pro kterého to byla teprve první celá sezona v NHL. Příslibem do budoucna je také třiadvacetiletý Bo Horvat – ten je už teď oporou kanadského celku.

 

 

A aby těch talentovaných mladíků nebylo málo, Canucks podepsali jednoho z největších talentů současnosti a to Eliase Petterssona (tříletá nováčkovská smlouva). Devatenáctiletý Švéd přichází z týmu Växjö Lakers, tedy z nejvyšší švédské ligy. Tu hrál letos poprvé a hned se mu podařilo vyhrát její kanadské bodování (za 44 zápasů 56 bodů za 24+32). 

 

 

Elias Pettersson zažil snovou sezonu. Vedle ceny za nejproduktivnějšího hráče SHL získal i švédský titul s Växjö, stal se nejlepším útočníkem sezony, nejlepším juniorským střelcem, nejproduktivnějším juniorem a mimo jiné i nejlepším nováčkem roku. Reprezentaci do 20 let dovedl ke stříbru a na mistrovství světa se seniorským nároďákem získal na šampionátu v Dánsku zlato.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:10 12:55

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   12:55

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Vallnord - Arcalis)

   13:25

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   15:15

   Natural Track Luge - World Cup Final (Umhausen)

   15:40

   NBA – akce měsíce

   15:50

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

 • Nova Sport 2

  • 11:15 12:55

   Fotbal: LA Galaxy - Houston Dynamo

   12:55

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   14:55

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   16:55

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

   18:55

   Teleshop

   19:10

   UFC Now (12)

Celý Program