Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal Že by náhoda?

Svědčila v kauze ruských hráčů, v Česku pak spadla z balkonu

Jekatěrina Bobkovová a Alexander Kokorin s Pavlem Mamajevem
Zdroj: Profimedia/kolaž TN.cz
Jekatěrina Bobkovová a Alexander Kokorin s Pavlem Mamajevem

Svět je malý a o náhody tu není nouze. Tak zní památná věta Arnošta Goldflama z pohádky Lotrando a Zubejda. Stejný příměr lze použít i v kauze ruských fotbalistů Alexandra Kokorina s Pavlem Mamajevem. Ti byli soudem v Moskvě odsouzeni k 17 a 18 měsícům nepodmíněně za napadení ministerských úředníků. V této kauze byla jednou z hlavních svědkyní i jistá Jekatěrina Bobkovová, která v pátek ve Špindlerově Mlýně zřejmě bez cizího zavinění vypadla z hotelového balkonu a v kritickém stavu leží ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové.

Celý případ se pěkně zamotává. Jen dva dny poté, co byli Kokorin s Mamajevem odsouzeni k pobytu ve vězení, se vážně zranila jedna ze svědkyň. Bobkovová trávila v České republice dovolenou. V pátek večer si šla zakouřit na balkon hotelového pokoje ve Špindlerově Mlýně. Kamarádi ji však po chvíli našli až dole pod ním.

„Seděla na zábradlí ve třetím nadzemním podlaží. Na balkoně byla zřejmě sama,“ řekl ČTK mluvčí policie v Trutnově Lukáš Vincenc.

Bobkovová pak byla následně převezena do Fakultní nemocnice Hradec Králové. „Je ve vážném stavu, ale mimo ohrožení života. Nadále zůstává v péči lékařů,“ prozradil mluvčí nemocnice Jakub Sochor.

Ruští fotbalisté Kokorin s Mamajevem si musí odpykat sedmnáctiměsíční, respektive osmnáctiměsíční trest v jedné z moskevských věznic za to, že v říjnu loňského roku v centru Moskvy napadli dva ministerské úředníky. Oba dva byli zřejmě pod vlivem alkoholu a drog. Bobkovová byla jednou z ústředních svědkyní.
 

ČTK, vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:00 14:00

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   14:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   14:30

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   15:00

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   16:45

   RunTour – Liberec

   17:00

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

 • Nova Sport 2

  • 12:00 14:05

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   14:05

   World Matchplay Darts 2019

   18:00

   NBA 2019

   18:30

   UFC Now (17)

   19:20

   Hokejky pro Kluka Puka 2019

   19:35

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

Celý Program