Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal Že by náhoda?

Svědčila v kauze ruských hráčů, v Česku pak spadla z balkonu

Jekatěrina Bobkovová a Alexander Kokorin s Pavlem Mamajevem
Zdroj: Profimedia/kolaž TN.cz
Jekatěrina Bobkovová a Alexander Kokorin s Pavlem Mamajevem

Svět je malý a o náhody tu není nouze. Tak zní památná věta Arnošta Goldflama z pohádky Lotrando a Zubejda. Stejný příměr lze použít i v kauze ruských fotbalistů Alexandra Kokorina s Pavlem Mamajevem. Ti byli soudem v Moskvě odsouzeni k 17 a 18 měsícům nepodmíněně za napadení ministerských úředníků. V této kauze byla jednou z hlavních svědkyní i jistá Jekatěrina Bobkovová, která v pátek ve Špindlerově Mlýně zřejmě bez cizího zavinění vypadla z hotelového balkonu a v kritickém stavu leží ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové.

Celý případ se pěkně zamotává. Jen dva dny poté, co byli Kokorin s Mamajevem odsouzeni k pobytu ve vězení, se vážně zranila jedna ze svědkyň. Bobkovová trávila v České republice dovolenou. V pátek večer si šla zakouřit na balkon hotelového pokoje ve Špindlerově Mlýně. Kamarádi ji však po chvíli našli až dole pod ním.

„Seděla na zábradlí ve třetím nadzemním podlaží. Na balkoně byla zřejmě sama,“ řekl ČTK mluvčí policie v Trutnově Lukáš Vincenc.

Bobkovová pak byla následně převezena do Fakultní nemocnice Hradec Králové. „Je ve vážném stavu, ale mimo ohrožení života. Nadále zůstává v péči lékařů,“ prozradil mluvčí nemocnice Jakub Sochor.

Ruští fotbalisté Kokorin s Mamajevem si musí odpykat sedmnáctiměsíční, respektive osmnáctiměsíční trest v jedné z moskevských věznic za to, že v říjnu loňského roku v centru Moskvy napadli dva ministerské úředníky. Oba dva byli zřejmě pod vlivem alkoholu a drog. Bobkovová byla jednou z ústředních svědkyní.
 

ČTK, vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 17:40 18:50

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   18:50

   NHL News

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   20:50

   Element (388)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 17:00 19:00

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   19:00

   UFC Now (16)

   19:50

   NBA – akce měsíce

   20:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   22:00

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   23:40

   Major League Soccer Highlights (12)

Celý Program