Skandál v hokeji

Mastná pokuta! Český hokejový svaz nerespektoval rozhodnutí soudu

Hokejová extraliga juniorů
Zdroj: Profimedia
Hokejová extraliga juniorů

Městský soud v Praze uložil Českému svazu ledního hokeje (ČSLH) pořádný flastr. Za nerespektování jeho nařízení totiž musí zaplatit 100 tisíc korun. Svaz však pokutu uhradit nechce.

Pražský soud vydal na začátku září stanovisko, ve kterém svazu uděluje povinnost, aby zajistil odložení začátku nově vzniklé soutěže – Juniorské ligy akademií.


Národní hokejový svaz vytvořil zmíněnou soutěž před začátkem sezony a provedl v ní několik změn. Zejména se měl zredukovat počet účastníků z 24 týmů na devatenáct. Mimo to, do té doby nejvyšší juniorské soutěže Extraligy juniorů udělal svaz až druhou nejvyšší ligu. Navíc do ni poslal i mančafty Havířova, Vsetína a Přerova, které si však v předchozím ročníku svými výkony zajistily postup do nejvyšší soutěže.

Všem třem celkům se ale rozhodnutí svazu nelíbilo a obrátily se na soud, který její stížnosti vyhověl a uložil hokejovému spolku povinnost nově vytvořenou juniorskou soutěž odložit.


ČSLH však na rozhodnutí soudu zareagoval vytvořením pohárové soutěže, kterou pojmenoval O pohár DHL. De facto se však jednalo o stejně nastavený formát už dříve vzniklé juniorské soutěže.


Za nerespektování soudního rozhodnutí tak pražský tribunál zahájil proti hokejovému svazu exekuční řízení.

„Mohu potvrdit, že exekuční příkaz jsme obdrželi a že v příslušné lhůtě podáme návrh na zastavení exekuce. I nadále budeme postupovat zcela v souladu se zákony a platnými řády ČSLH," uvedl tiskový mluvčí hokejového svazu Zdeněk Zikmund s tím, že požadovanou částku zatím zaplatit nehodlá a bude se bránit.
 

mao TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 10:25 12:30

   Fotbal: AC Sparta Praha - FC Hradec Králové

   12:30

   Winter Games - Freeski & Snowboard

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   NHL: Colorado Avalanche - Detroit Red Wings

   14:50

   Marek Hyka - Hlavou dolů (2)

   15:05

   Element (405)

 • Nova Sport 2

  • 11:15 13:45

   NBA 360

   13:45

   NBA: Boston Celtics - Los Angeles Lakers

   15:50

   UFC 246: McGregor vs. Cowboy

   17:55

   Basketbal: Teksüt Bandirma - RASTA Vechta

   19:50

   Cape Pioneer - Part 2

   20:15

   Winter Games - Freeski & Snowboard

Celý Program