ostrá slova

Švancara bouchl a čeká trest. Chlapi mě pochopí. Snad mi nezakáží večeři, říká

Richard Wagner
Richard Wagner
18.2. 2021 17:58
Téma:

Závěr sobotního klání mezi Brnem a Zlínem byl pořádně vyostřený. Neuznaný gól domácích zapůsobil jako rozbuška a člen vedení a brněnská ikona Petr Švancara pronesl pár ostrých slov směrem k rozhodčímu.

Jediný gól zápasu, který mohl přihrát Brnu tři body, nakonec po zásahu videa neplatil. Švancara tak řekl svůj názor, a to pěkně od plic. Teď s ním zahájila řízení disciplinární komise.

 

"Neuznali nám regulérní gól, tak jsem prostě vypěnil. Mám to natolik pořád rád, že člověk, jak se říká, vystříkne. S odstupem času by to člověk vrátil, protože to bylo zbytečné," komentuje celou situaci pro Nova Sport.

 

"V ten daný moment, když fandíte nějakému klubu, tak každý normální chlap si zařve u televize nebo na stadionu. Vrátit to nemohu, ale pořád si stojím za tím, že gól byl regulérní," dodává. 

 

Komise rozhodčích ve středu potvrdila, že zásah Damiána Bariše nebyl uznán správně a Zbrojovka tak nebyla remízou 0:0 poškozená.

 

 

 

Na stadionu ale nebyl jediným, kdo si řekl k celé situaci své. "Předpokládám, že tam byl nějaký delegát, který si ale vybral mě. Nenadělám s tím nic a poperu se s tím tak, jako jsem se popral s jinými situacemi," krčí rameny. 

 

Pro Švancaru je to ale téměř novinka. V hráčeské kariéře podle svých slov stál před prohřeškovým tribunálem jen jedinkrát.

 

"Nevím, jak se v tom postupuje. Asi tam příští týden pojedu, ale vůbec nevím, co od toho čekat. Snad mi nezakáží druhou večeři," neodpustil si pro sebe tolik typický vtípek.

 

 

Vypjaté situace jsou ale celkem běžné. "Já se za to ve finále ani moc nestydím. Vždycky to patřilo k fotbalu a myslím, že i bude a každej normální chlap mě pochopí. Létají tam sprostá slova a v té situaci nejde křičet nějak jinak. Zbrojovku mám rád a jsou to zkrátka emoce."

 

"Shodou okolností jsem měl ještě štěstí, že jsem seděl u televize v těch prostorách, takže jsem byl přesvědčen, že ten gól je regulérní," popisuje jeden z hlavních důvodů svého emotivního chování.

 

Ve výčtu možných trestů ale našel přeci jen něco, co by mu vadilo. "Kdyby mi zakázali hrát fotbal. Aktivně stále hraji za TJ Vilémovice. Bylo mi naznačeno, že když jsem pod FAČRem, tak mohu dostat i zápasový trest," vysvětlil.


"Mrzelo by mě to, protože i když mám nějaká ta kila navíc, tak ta láska k fotbalu je pořád velká," uzavírá Švancara.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Tampa Bay Lightning - New York Islanders

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: TSV GWD Minden - THW Kiel

   12:30

   FIA Karting Championship 2021 (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Sporting Kansas City - Austin FC

   09:00 10:45
   10:45

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   12:00

   Parkurová Global Champions - Valkenswaard Sestřih z průběhu 4. mítinku světové série v parkurovém skákání z Valkenswaardu

   13:00

   Tipsport Premier League 2021

   15:30

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

Celý program