Aktualizováno 29.7. 2016 10:52
video šikula z liberce

SUPERGÓL Vůcha! Výstavními nůžkami okořenil šílený zápas

Zdroj: TV Nova

Jestli si někdo z vystoupení českých klubů v evropských pohárech zaslouží opravdu velkou pochvalu, je to Egon Vůch. Mladý záložník dvěma góly zařídil Liberci výhru 2:1 na půdě rakouské Admiry Mödling v prvním duelu 3. předkola Evropské ligy. A zejména první trefa stála opravdu za to!

Slovan na půdě rakouského soupeře prohrával už od sedmé minuty, z rychlého gólu se ale nesesypal. Právě naopak. Uběhly jen čtyři minuty a bylo srovnáno. Od Ševčíka se odrazil míč před branku, kde číhal právě Vůch, který na nic nečekal a míč uklidil do sítě krásnými nůžkami.

"Míč jsem měl ve vzduchu, tak jsem zkrátka šmiknul a spadlo to tam,"
popsal jednoduše svou nádhernou první trefu 25letý záložník. V bizarním zápase, který musel být hned třikrát přerušen kvůli výpadku světel na stadionu, se blýskl ještě jednou.

Dvacet minut před koncem přilétl na Vůchovu hlavu centr z pravé strany. Nejprve sice trefil jen tyč branky Admiry, ale z dorážky už byl úspěšný. Slovanu zařídil výhru, která dává týmu kouče Trpišovského do domácí odvety více než skvělé naděje na postup.