Hokej Mistrovství světa

Superposily pro hvězdné Švédsko: Do Kodaně dorazí i Forsberg!

Filip Forsberg
Zdroj: Profimedia
Filip Forsberg

Švédsko už před mistrovstvím světa nahánělo díky své soupisce soupeřům hrůzu. Po vypadnutí Nashvillu z play off NHL navíc ještě posílilo. Do Kodaně dorazí Predátor Filip Forsberg a jeho spoluhráči Mattias Ekholm a Viktor Arvidsson. Finové pak budou mít na šampionátu z Nashvillu devatenáctiletého talenta Eeliho Tolvanena.

Do sobotního zápasu proti Slovákům hokejisté Nashvillu zřejmě ještě nezasáhnou. Trojice Predátorů by ale měla stihnout nedělní klání proti Švýcarům.

 

Filip Forsberg – V současnosti jeden z nejlepších hokejistů Švédska. Byl nejproduktivnějším hráčem Nashvillu jak v základní části (za 67 zápasů 26 gólů a 38 asistencí), tak i v play off (13 zápasů – 16 bodů za 7+9).

 

Viktor Arvidsson – Hned druhý nejproduktivnější hráč Predators v základní části. Měl jen o tři kanadské body méně, než lídr Filip Forsberg. Pětadvacetileté křídlo se stalo během tří let oporou Preds. Arvidsson dal v základní části navíc o tři góly více, než střelec Forsberg.

 

Mattias Ekholm – U obránců se sice až tak na kanadské body nehledí, ale ve statistikách Ekholma vás jistě zaujme jeho osobní maximum v kolonce vstřelených gólů, které si letos vylepšil na deset. K ním přidal 24 asistencí a měl tak za 81 utkání 34 bodů. Švédsko však bude spoléhat zejména na jeho zkušenosti, kterých má z NHL i mezinárodní scény požehnaně. Startovat bude na čtvrtém mistrovství světa.

 

 

Finům pomůže z kádru Nashvillu jen Eeli Tolvanen. Hvězdný gólman Pekka Rinne, jeho náhradník Juuse Saros ani útočník Miikka Salomäki do dějiště šampionátu nedorazí. Co se týče Tolvanena, to je zase hráč, který má před sebou velkou budoucnost. Je mu teprve devatenáct let. Většinu sezony strávil v Jokeritu Helsinki (KHL) a za Nashville tak stihl jen tři zápasy. To se v nadcházející sezoně ale jistě změní. Tolvanen má Finsku rozhodně co nabídnout.

 

Švýcary doplní také skvělý obránce Roman Josi a neméně vynikající útočník Kevin Fiala. USA pak posílí Nick Bonino.

 

Anketa

Jak dopadne Švédsko na mistrovství světa 2018?

Hlasovalo 431 lidí.

lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Calgary Flames

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Nova Cup 2020 - ohlédnutí

   11:15

   NHL: Minnesota Wild - Arizona Coyotes

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   09:00 10:45
   10:45

   Ligue 1 Highlights (32)

   11:40

   Rok Evropského fotbalu pod Covidem - 19

   12:35

   Magazín evropské ligy (13)

   13:00

   Fotbal: Stade Rennes - FC Nantes

   14:40

   NHL: Minnesota Wild - Arizona Coyotes

Celý program