Těší se

Super myšlenka! České tenisové hvězdy půjdou do akce

Ivo Kaderka
Zdroj: Mediafax
Ivo Kaderka
Filip Šedivý
Filip Šedivý
Publikováno 17. 4. 2020
Téma:

Petra Kvitová proti Karolíně Muchové. Nebo Karolína Plíšková proti Barboře Strýcové. A Jiří Veselý proti Jonáši Forejtkovi. Možná se vám to úplně nezdá, ale na tyto zápasy českých hvězd nejspíš brzy dojde. Chce se o to postarat Český tenisový svaz.

Jakmile to podmínky dovolí, je nachystaný dát svým reprezentantům šanci nastoupit do ostrých utkání. Byť bez diváků. „Musíme být připraveni a vytvořit našim takové podmínky, aby se mohli začít v okamžiku, kdy to bude možné, připravovat v soutěžních zápasech, které se nedají v přípravě nijak stoprocentně nahradit. A přitom jsou pro návrat na turnaje tak důležité,“ vysvětluje Ivo Kaderka, prezident ČTS.

 

Prvním z turnajů, až vláda řekne, že je to možné, bude třídenní podnik „Be ready o pohár prezidenta ČTS“ v areálu pražské Sparty ve Stromovce. Mezi sebou se poměří osm mužů na antukových a osm žen na betonových kurtech.

 

Další šanci jít do akce budou mít především žebříčkově níže postavení čeští tenisté na turnajích v různých areálech po celé zemi, které by měly nahradit akce nižších kategorií profesionálních okruhů, tedy challengery a podniky ITF.
 

„Nepůjde o body do žebříčků ATP a ITF, ale půjde v nich o prize money, tak jak to má být. A budou se hrát tak dlouho, dokud budou zavřené hranice. Vždy dva turnaje měsíčně,“ přibližuje Ivo Kaderka sérii s názvem „Trofej solidarity a naděje“.

 

Hrát by se měla také týmová soutěž, a pokud se otevřou hranice, chce Český tenisový svaz uskutečnit utkání se Slovenskem s podtitulem „Znovu spolu pro budoucnost“. Jednalo by se o týmová klání po vzoru Davis Cupu a Fed Cupu a hrát by se mělo ve všech věkových kategoriích.

Samotní tenisté jsou aktuálně rádi, že už mohou alespoň trénovat, byť v omezeném režimu a bez zázemí, na jaké jsou na kurtech zvyklí. Vidinu budoucích ostrých měření sil samozřejmě vítají. „Myslím si, že je to super nápad. Opravdový zápas, kdy na umpire sedí rozhodčí, nijak nenasimulujte. Pokud se to uskuteční, bude to hrozně fajn a pro nás velká pomoc do tréninku,“ říká Barbora Strýcová.

S wimbledonskou deblovou šampiónkou z loňského roku naprosto souhlasí Martin Štěpánek, bývalý kouč Tomáše Berdycha a dnes Chrovata Borny Čoriče: „Hráči jsou soutěživí, a ti nejlepší obzvlášť. Potřebují mít před sebou výzvu. Zápasy jim chybí a je to pro ně hodně ubíjející. Moc se mi tahle myšlenka líbí.“
 

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Philadelphia Flyers - New Jersey Devils Patrik Eliáš dvěma góly posouvá New Jersey Devils do finále Stanley Cupu (26.5.2000)

   18:05 20:05
   20:05

   Marc Márquez - Sběratel trofejí

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   MLS is Back Show (1)

   21:35

   NHL: Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens

   23:35

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   19:00 20:15
   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

   20:40

   NBA - Dalekonosné střely 2015 - 2020

   21:10

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou 2019/20

   22:05

   World Darts Championship 2018

   00:00

   Sportovní originály - 180 s Johnem Hendersonem

Celý program