Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video hláška šampionátu

Sudí na MS hrdinou: Simulujícího ragbistu poslal na fotbal!

Ragby znamená bitvu tvrďáků, jeden z nejdrsnějších sportů světa na hřišti není místo pro žádné trasořitky. Někdy se ale najdou výjimky, které pak nemohou počítat s nějakým zastáním. Na probíhajícím mistrovství světa v Anglii rozhodčí Nigel Owens mistrně uzemnil skotského hráče Stuarta Hogga, který se pokoušel o filmování. Fanoušci se nyní baví videem, kde nekompromisní sudí posílá simulujícího borce hrát fotbal.

Mezi urostlými chasníky se samovolné padání vůbec nenosí, občas ale někdo přihrát faul zkusí. Přesně to se stalo v utkání světového šampionátu mezi Skotskem a Jižní Afrikou (16:34). Když padl na zem skotský reprezentant Suart Hogg, sudí Nigel Owens byl nekompromisní.


Rázně foukl do píšťalky, přerušil hru a simulujícího ragbistu si zavolal k sobě. "Na tom souboji nebylo vůbec nic špatného. Jestli chceš takhle padat, přijď sem hrát za čtrnáct dní, ale ne dneska. Sleduju tě!" vpálil mu do tváře velšský sudí.


Rozhodčí Nigel Owens
Zdroj: profimedia.cz Rozhodčí Nigel Owens


Důrazná rozmluva byla slyšet přes mikrofony, které mají sudí přišpendlené na dresu. Okamžitě začala kolovat internetem, skotský hráč se stal terčem vtípků, zatímco z rozhodčího Owense je nyní slavný hrdina.


Na co Owens narážel, je zřejmé. Zápas se hrál na stadionu St. James Park v Newcastlu, kde k domácím zápasům nastupuje fotbalový tým z Premier League. A kde se protřelí simulanti objevují nejvíc? Přece ve fotbale...


UŽ JSTE VIDĚLI?


Skotsko s Jihoafrickou republikou nakonec prohrálo 16:34, v tabulce skupiny B je na druhém místě a po třech zápasech si drží pozici zajišťující postup do čtvrtfinále.
 

iSport.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:00 18:00

   Mistrovství světa SKIF 2019

   18:00

   Off-road Maraton (4)

   18:20

   Rychlá kola (7)

   18:50

   NBA – akce měsíce

   19:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   19:30

   Cliff Diving World Series - Libanon

 • Nova Sport 2

  • 17:30 20:05

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   20:05

   World Matchplay Darts 2019

   00:00

   Ambassador’s 2019

   00:10

   Sport Hradec Cup 2019

   00:25

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   02:10

   UFC Now (17)

Celý Program