Fotbal Zasáhla ho sklenice

Sudí, kterého zranili fanoušci: FOTO z letadla na cestě domů!

Frederik Klyver
Zdroj: Twitter
Téma:

Švédský rozhodčí Frederik Klyver už nikdy nezapomene na zápas mezi Sturmem Graz a Larnakou, který se hrál v rámci 3. předkola Evropské ligy. Do konce klání zbývalo 12 minut, když ho jeden z neukázněných fanoušků trefil sklenicí s vodou do hlavy. Sudí musel ihned na ošetření a utkání bylo přerušeno. Řečtí novináři vyfotili Klyvera při cestě domů a vypadá to, že "památku" na incident bude mít už napořád…

Záběry kolují po internetu a mnozí kroutí hlavou a říkají si, jak tohle může někdo udělat. Asistent sudího sledoval dění na hřišti a tak neměl možnost sklenici, respektive kelímku z tvrdého plastu (plného piva), nijak uhnout.

 

 

Utkání bylo přerušeno a dohrávalo se až po více než půl hodině pauzy. Zraněný rozhodčí Frederik Klyver odešel z hrací plochy s obvazem na hlavě a do dalšího dějství už nezasáhl, nahradil ho čtvrtý sudí.

 

 

Řecký deník Kerkida.net zveřejnil jako jediný fotky rozhodčího po konci zápasu. Snímky byly pořízeny v letadle, které mířilo z Rakouska, a ve kterém seděl právě Frederik Klyver a řečtí novináři. 

 

 

Sturm Graz útok fanouška odsoudil. "Takové chování fanouška je naprosto nepřijatelné. Poškodil pověst fotbalu i celého našeho klubu. Vždy se snažíme ve fotbale vidět jen to pozitivní a brát jej jako svátek. Spravedlnost je naší hlavní prioritou. Je nám líto, že jsme dnes zklamali mnoho příznivců," uvedl rakouský celek v oficiálním prohlášení.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • ATP Tour 250: Generali Open

   17:05 18:45
   18:45

   Parkurová Global Champions - Berlín

   19:35

   Rychlá kola (7)

   20:05

   Český motorsport 2021 (5)

   20:35

   Off-road Maraton (1)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   16:25 18:00
   18:00

   ATP Tour 250: Generali Open

   19:35

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   21:20

   Tour de France - Speciál

   21:35

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   23:15

   V POLOČASE (2)

Celý program