respekt hodně slušná kariéra

Nečekané loučení! Suchý v Basileji odmítl nabídku, chce jinou zemi

Marek Suchý
Zdroj: Profimedia
Téma:

Fotbalový klub FC Basilej dnes zveřejnil informaci, že kapitán týmu Marek Suchý nevyužil nabízené možnosti prodloužení smlouvy a ve švýcarském klubu po 5,5 letech skončí. Klub Markovi za jeho služby slavnostně poděkuje při sobotním závěrečném zápasu sezony.

Fotbalový klub FC Basilej zveřejnil informaci, že kapitán týmu Marek Suchý nevyužil nabízené možnosti prodloužení smlouvy a ve švýcarském klubu po 5,5 letech skončí. Klub Markovi za jeho služby slavnostně poděkuje při sobotním závěrečném zápasu sezony.

 
Nebývá zvykem, aby v rámci velmi úspěšné spolupráce a při nabídce na pokračování sdělil jeden z lídrů týmu, že nabídku nepřijímá. Marek Suchý ale má touhu poznat zase něco nové.


„Jsem klubu vděčný za více než 5 nádherných let, které jsem zde mohl strávit. Vážím si také nabídky na prodloužení kontraktu, který mi Basilej předložila. I díky vynucené podzimní pauze jsem měl dostatek času přemýšlet, zvážit své další kroky s ohledem na sportovní kariéru i rodinu. Rozhodnutí opustit Basilej se nerodilo lehce, ale jsem přesvědčen o tom, že přichází ve správný čas,“ píše ve svém prohlášení, které vyšlo jen tři dny poté, co Basilej vyhrála Švýcarský pohár a spravila si aspoň tímto způsobem chuť, když v lize skončila „až“ na druhé příčce.


„Rád bych si vyzkoušel novou sportovní výzvu, zároveň sobě i rodině zajistil další kulturní a životní zkušenosti v nové zemi. Basilej pro mě nicméně zůstane druhým domovem. Vyrůstají zde mé děti, s rodinou jsme poznali spoustu skvělých lidí a celoživotních přátel. S klubem jsme zažili mnohé nezapomenutelné zápasy a velká vítězství, možnost nosit kapitánskou pásku pro mě bylo v každém zápase obrovskou ctí. Jsem šťastný, že závěr mého angažmá je spojen se ziskem další trofeje,“ dodal Suchý.


Podle švýcarských zdrojů míří do jedné z TOP5 soutěží.

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Související témata:
mm TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Wasps - Leicester Tigers

   14:55 16:35
   16:35

   RunTour - Brno

   16:45

   Fotbal: Lille OSC - Cesta na vrchol

   17:15

   Házená: Rhein-Neckar Löwen - MT Melsungen

   18:40

   NHL News

   18:55

   Házená: Bergischer HC - Rhein-Neckar Löwen

 • Nova Sport 2

  • Bellator 260: Lima vs. Amasov

   13:00 16:35
   16:35

   FIA Karting Championship 2021 (2)

   17:00

   NHL: Tampa Bay Lightning - New York Islanders

   18:45

   Nymburska jízda Ligou mistrů

   19:00

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   19:30

   F3 Asian Championship - Season Wrap - up 2021

Celý program