respekt hodně slušná kariéra

Nečekané loučení! Suchý v Basileji odmítl nabídku, chce jinou zemi

Marek Suchý
Zdroj: Profimedia
Téma:

Fotbalový klub FC Basilej dnes zveřejnil informaci, že kapitán týmu Marek Suchý nevyužil nabízené možnosti prodloužení smlouvy a ve švýcarském klubu po 5,5 letech skončí. Klub Markovi za jeho služby slavnostně poděkuje při sobotním závěrečném zápasu sezony.

Fotbalový klub FC Basilej zveřejnil informaci, že kapitán týmu Marek Suchý nevyužil nabízené možnosti prodloužení smlouvy a ve švýcarském klubu po 5,5 letech skončí. Klub Markovi za jeho služby slavnostně poděkuje při sobotním závěrečném zápasu sezony.

 
Nebývá zvykem, aby v rámci velmi úspěšné spolupráce a při nabídce na pokračování sdělil jeden z lídrů týmu, že nabídku nepřijímá. Marek Suchý ale má touhu poznat zase něco nové.


„Jsem klubu vděčný za více než 5 nádherných let, které jsem zde mohl strávit. Vážím si také nabídky na prodloužení kontraktu, který mi Basilej předložila. I díky vynucené podzimní pauze jsem měl dostatek času přemýšlet, zvážit své další kroky s ohledem na sportovní kariéru i rodinu. Rozhodnutí opustit Basilej se nerodilo lehce, ale jsem přesvědčen o tom, že přichází ve správný čas,“ píše ve svém prohlášení, které vyšlo jen tři dny poté, co Basilej vyhrála Švýcarský pohár a spravila si aspoň tímto způsobem chuť, když v lize skončila „až“ na druhé příčce.


„Rád bych si vyzkoušel novou sportovní výzvu, zároveň sobě i rodině zajistil další kulturní a životní zkušenosti v nové zemi. Basilej pro mě nicméně zůstane druhým domovem. Vyrůstají zde mé děti, s rodinou jsme poznali spoustu skvělých lidí a celoživotních přátel. S klubem jsme zažili mnohé nezapomenutelné zápasy a velká vítězství, možnost nosit kapitánskou pásku pro mě bylo v každém zápase obrovskou ctí. Jsem šťastný, že závěr mého angažmá je spojen se ziskem další trofeje,“ dodal Suchý.


Podle švýcarských zdrojů míří do jedné z TOP5 soutěží.

 

Související témata:
mm TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Dallas Stars - Florida Panthers

   20:05 23:00
   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   Granada CF - Manchester United FC

   01:05

   NHL: Montreal Canadiens - Winnipeg Jets

   03:45

   Nova Cup 2020 - ohlédnutí

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   20:55 23:00
   23:00

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - THW Kiel

   00:30

   Fotbal: SSV Jahn Regensburg - SV Werder Bremen

   02:10

   Racing magazine (1)

   02:35

   NBA: Brooklyn Nets - Los Angeles Lakers

   09:00

   Fotbal: FC Metz - Lille OSC

Celý program