vzpomínky mistrovství světa

Suarez promluvil o kousanci! Má štěstí, že trest už mu vypršel

Giorgio Chiellini a Luis Suarez
Zdroj: Profimedia
Giorgio Chiellini a Luis Suarez

Luis Suarez má před sebou třetí mistrovství světa a při odletu do Ruska se ho novináři nebáli zeptat na poslední nepříliš povedené vystoupení. Kousanec do ramene Giorgia Chielliniho dalo kanonýrovi přezdívku „Kanibal“. A uruguajský fotbalista se tentokrát o incidentu rozpovídal.

Dnes je Suarez jednou z hvězd útoku fotbalové Barcelony, obrázky z mistrovství světa 2014 ale ve vzpomínkách fanoušků zůstaly.


Kousanec ze závěru zápasu s Itálií byl defakto jeden z posledních momentů, které si Suarez na MS užil. A nebylo to moc příjemné. Sice v zápase červenou kartu neviděl, zástupci FIFA ho ale následně suspendovali. A Uruguay hned v osmifinále vypadla s Kolumbií.


„Tehdy to de mne byla obrovská hloupost. Teď musím tenhle dluh splatit nejen vůči sobě, ale i vůči celé zemi. Budu se snažit, abych se převedl v daleko lepším světle,“ slíbil Luis Suarez. Tehdy nafasoval devítizápasový trest a pokutu 100 tisíc dolarů. Vše si naštěstí odpykal v průběhu roku 2014, pro letošní šampionát je tak volný.


Jedenatřicetiletý Luis Suarez bude mít podporu v Edinsonu Cavanim, který se narodil ve stejné porodnici jako on jen 21 dnů poté. Dá se říct, že maminky obou dnešních hvězd se v podstatě míjely ve dveřích.


Ale ač oba bydleli v dětství jen šest bloků od sebe, prý spolu nikdy nehráli. "Možná nekdy nastoupili proti sobě, když jim bylo pět nebo šest let, ale spíš si myslím, že se to nestalo,“ vzpomínal Cavaniho otec Luis v reportáži pro deník The Telegraph.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:15 01:05

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   01:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   03:45

   NHL – akce měsíce

   04:05

   NHL: Vancouver Canucks - St. Louis Blues

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

 • Nova Sport 2

  • 23:20 02:10

   UFC Fight Night: Blaydes vs. Dos Santos

   02:10

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   03:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Toulouse FC

   09:00

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   10:45

   Ligue 1 Highlights (21)

   11:45

   NBA: Vzpomínka na Kobyho Bryanta

Celý Program