vzpomínky mistrovství světa

Suarez promluvil o kousanci! Má štěstí, že trest už mu vypršel

Giorgio Chiellini a Luis Suarez
Zdroj: Profimedia
Giorgio Chiellini a Luis Suarez
Téma:

Luis Suarez má před sebou třetí mistrovství světa a při odletu do Ruska se ho novináři nebáli zeptat na poslední nepříliš povedené vystoupení. Kousanec do ramene Giorgia Chielliniho dalo kanonýrovi přezdívku „Kanibal“. A uruguajský fotbalista se tentokrát o incidentu rozpovídal.

Dnes je Suarez jednou z hvězd útoku fotbalové Barcelony, obrázky z mistrovství světa 2014 ale ve vzpomínkách fanoušků zůstaly.


Kousanec ze závěru zápasu s Itálií byl defakto jeden z posledních momentů, které si Suarez na MS užil. A nebylo to moc příjemné. Sice v zápase červenou kartu neviděl, zástupci FIFA ho ale následně suspendovali. A Uruguay hned v osmifinále vypadla s Kolumbií.


„Tehdy to de mne byla obrovská hloupost. Teď musím tenhle dluh splatit nejen vůči sobě, ale i vůči celé zemi. Budu se snažit, abych se převedl v daleko lepším světle,“ slíbil Luis Suarez. Tehdy nafasoval devítizápasový trest a pokutu 100 tisíc dolarů. Vše si naštěstí odpykal v průběhu roku 2014, pro letošní šampionát je tak volný.


Jedenatřicetiletý Luis Suarez bude mít podporu v Edinsonu Cavanim, který se narodil ve stejné porodnici jako on jen 21 dnů poté. Dá se říct, že maminky obou dnešních hvězd se v podstatě míjely ve dveřích.


Ale ač oba bydleli v dětství jen šest bloků od sebe, prý spolu nikdy nehráli. "Možná nekdy nastoupili proti sobě, když jim bylo pět nebo šest let, ale spíš si myslím, že se to nestalo,“ vzpomínal Cavaniho otec Luis v reportáži pro deník The Telegraph.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Basketbal: PAOK - Happy Casa Brindisi

   16:45

   Fotbal: Newport County - West Ham United

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   České kluby v Evropské lize 2018/2019

   20:20

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (1)

   20:35

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

 • Nova Sport 2

  • 14:35 16:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Monaco

   16:15

   Rozhovory s hvězdami Ligue 1 - Aleksandr GolovinPovídání se záložníkem francouzského fotbalového klubu AS Monaco

   16:30

   Intercontinental Rally - 10 let

   17:00

   Finálová série NBA 2017

   18:35

   Best of Pascal Siakam

   18:55

   Best of Luka Doncic

Celý Program