Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

anketa bude pokračovat?

Štve mě to, řekl Jarolím po ztrátě naděje. Teď se chystá za Peltou

Karel Jarolím
Zdroj: ČTK
Karel Jarolím

Česká fotbalová reprezentace po prohře v Severním Irsku 2:0 definitivně ztratila postupové naděje na světový šampionát v Rusku. Trenér Karel Jarolím po zápase, v němž šlo o všechno a který jeho svěřenci nezvládli, nemohl být spokojený.

"Nerad prohrávám, těžko se s tím smiřuji. Je to pro mě strašně těžké. Svou pozici ale teď neřeším, zbývají nám ještě dva zápasy do konce kvalifikace. Každopádně mám chuť dál dělat fotbal," řekl novinářům Jarolím po porážce 0:2 v Severním Irsku, po které reprezentace definitivně přišla o naději na druhé místo ve skupině a baráž o šampionát.
 

Jarolím převzal národní celek před rokem před startem kvalifikace a podepsal s Fotbalovou asociací ČR smlouvu na dva roky s dvouletou opcí. Tehdejší šéf FAČR Miroslav Pelta, který byl v květnu zadržen v souvislosti s aférou se státními dotacemi a posléze rezignoval na svůj post, předtím uvedl, že kouč bude mít důvěru i v případě neúspěšného boje o světový šampionát. Prohlásil, že je realista a s Jarolímem počítá na čtyřletý cyklus.
 

"Pan Pelta tady není, situace se pořádně změnila. Půjdu se zeptat pana Pelty. Nevím, co s tím budu dělat. Teď mám aspoň čas o tom chvíli přemýšlet," prohlásil jednašedesátiletý Jarolím.

Anketa

Měl by trenér Karel Jarolím pokračovat u reprezentace i po nevydařené kvalifikaci o MS?

Hlasovalo 519 lidí.

 

Reprezentanti si podle něj kvalifikaci neprohráli v Severním Irsku, ale mnohem dříve. "Teď už to bylo vabank, nebylo co kdy napravovat. Poztráceli jsme body v domácím prostředí, ať už první zápas s Irskem. Ázerbájdžán doma se taky měl porazit. Možná i v Norsku jsme při troše štěstí mohli vyhrát, i když tam byla 25 minut pasáž, kdy to byla katastrofa. S Německem jsme taky smolně přišli o bod. Hrálo by se asi líp, kdybychom měli o tři čtyři body víc," uvedl Jarolím.
 

Jako hlavní problém týmu viděl kreativitu v útočné fázi, protože hráčům se nedařilo překonávat soupeřův obranný blok. "Štve mě to hrozně, protože jsme prohráli s takovým mužstvem, které se soustředí jen na defenzivu. Na tomhle musíme zapracovat. Bylo by to jednodušší, kdyby ofenzivní hráči hráli v dobrých evropských klubech a byli by tam oporami. Pak samozřejmě ta práce v nároďáku je jiná," podotkl Jarolím.
 

"Ani dnes jsme po vápno nekombinovali špatně, ale bohužel pak chyběl třeba rychlejší centr, více pohotovosti nebo zakončení zpoza vápna. Irové dostali jen dva góly od Německa, je to složité, když nemáte extra kreativní hráče, kteří si s tím vědí rady. Francie taky hrála s Lucemburskem 0:0 a to jsou proti nám jinde," upozornil Jarolím.
 

Věří, že hráče do říjnových posledních dvou zápasů kvalifikace, v nichž už nepůjde o postup, dostatečně namotivuje. "Jestli tam budu," pousmál se. "Jestliže se nastolila nějaká cesta, je třeba po ní jít. Furt je o co hrát. Každý dobrý výsledek pro sebevědomí je důležitý, stejně tak body do koeficientu. Pořád je to zápas národního týmu a ten by neměl být všední pro nikoho," řekl Jarolím.
 

"Jsme pořád ve fázi hledání něčeho. I když myslím, že se to trochu pohnulo k lepšímu. Je vidět, že zdravé hráče máme. A na nich je třeba stavět. Na silných charakterech. Krom fotbalových dovedností," dodal.
 

ČTK TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:50 19:05

   NHL News

   19:05

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   20:50

   Element (387)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   NHL: San Jose Sharks - St. Louis Blues

   23:45

   Běhej lesy – Lednice

 • Nova Sport 2

  • 18:35 19:00

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

   19:00

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

   21:05

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   23:05

   RunTour – Brno

   23:15

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   01:05

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

Celý Program