Aktualizováno 25.1. 2017 23:10
nova sport efl cup

Studená sprcha pro Liverpool, ve Wembley si zahraje Southampton!

Liverpool - Southampton

Fotbalisté Liverpoolu si o trofej v Ligovém poháru nezahrají. V semifinále prohráli hráči v červených dresech se Southamptonem i podruhé a soupeř se po 38 letech dostal do finále pohárové soutěže.

Liverpool vstupoval do odvety s jednobrankovou ztrátou, když na půdě soupeře v úvodním střetnutí prohrál 0:1. Hosté ale v první půli svůj náskok celkem bez potíží hájili a svěřence Jürgena Kloppa k ničemu většímu nepouštěli.

To se změnilo po přestávce, kdy si fotbalisté z Anfield Road vypracovali hned několik velkých příležitostí. Gólman Forster ale mezi třemi southamptonskými tyčemi čaroval. V 54. minutě mu sice míč z rukavic vypadl, ale na poslední chvíli jej ještě stihl vyškrábnout z brankové čáry. O pár minut později pálil jen nad branku Sturridge, přesně zacílit se nepovedlo ani vzápětí Firminovi.

Jednou z posledních šancí Liverpoolu byl rohový kop z první minuty nastaveného času, ten ale nakonec vedl jen k rychlému protiútoku Southamptonu, kdy po sólo akci skoro přes celé hřiště přihrál Sims míč Shaneu Longovi a ten střelou mezi nohy gólmana Kariuse poslal Southampton po osmatřiceti letech do pohárového finále.

O tom, kdo si zahraje ve Wembley proti Southamptonu, se rozhodne ve čtvrtek 26. ledna. Druhé semifinálové utkání mezi kluby Hull City a Manchester United můžete sledovat v přímém přenosu od 20:40 na NOVA Sport 2.

• 09:00 09:05