Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fed cup boj o finále

Strýcová zazářila, Plíšková padla. Češky čeká těžká bitva o finále!

Zdroj: TV Nova

České tenistky hrají v semifinále Fed Cupu ve Švýcarsku po dvou nečekaných výsledcích v úvodních dvouhrách nerozhodně 1:1. V Lucernu dnes nejdříve Barbora Strýcová překvapivě snadno porazila domácí jedničku Timeu Bacsinszkou 6:0 a 6:2, ale poté Karolína Plíšková nečekaně podlehla až 129. hráčce světa Viktoriji Golubicové 6:3, 4:6 a 4:6.

Semifinále začalo pro český výběr skvěle. Strýcová porazila Bacsinszkou ve všech třech dosavadních vzájemných zápasech a loňský duel US Open zakončila výhrou 6:0. A nečekaně stejně začal i fedcupový zápas.


Třicetiletá Strýcová hrála pestře. V dlouhých výměnách si poradila s vysokými míči i s čopy soupeřky a sama dokázala poslat vítězný úder po lajně, dát kraťas nebo si dojít pro volej na síť.


Při svém podání odvracela v první sadě dva brejkboly, ale v krizových situacích si pomohla v dnešní dámské dvouhře málo vídaným stylem servis - volej. Bacsinszké tak nadělila podobně jako loni v New Yorku "kanára".


Nervózní světová sedmnáctka Bacsinszká častěji chybovala a pověstné švýcarské zvonce v hledišti jen občas nesměle cinkly. Strýcová se mohla spolehnout na solidní servis a také na začátku druhého setu na kurtu dominovala.

Barbora Strýcová
Barbora Strýcová


Až v desátém gamu utkání povolila soupeřce první hru a zdálo se, že Bacsinszká trochu pookřála. Strýcová ale dál hrála sebejistě a zápas dovedla do rychlého konce.


"Na kurtu to nebylo tak jednoduché, jak by se zdálo. Odehrála jsem asi nejlepší singl ve Fed Cupu," řekla spokojená Strýcová. "Byl to rychlý zápas na moje poměry, já většinou hraju přes hodinu a půl," smála se s tím, že si zápas užívala a nesoustředila se na skóre.Světová osmnáctka Plíšková nehrála oslnivě, ale zdálo se, že míří za očekávanou výhrou. Sice si vzala hned na začátku prášek, nejspíše proti bolesti hlavy, ale první set díky dvěma brejkům vyhrála a ve druhém vedla už 4:2. Golubicová pak začala hrát odvážněji, zatímco Plíšková začala chybovat a vývoj se otočil.

Karolína Plíšková
Zdroj: profimedia.cz Karolína Plíšková


V koncovce druhé sady ztratila Plíšková čtyři hry v řadě. Ve třetím setu už prohrávala 2:5. Ještě snížila na 4:5, ale její nepohodu dokumentovala smeč do sítě, což byla její 57. chyba v utkání, kterou nabídla soupeřce první mečbol a Švýcarka ho využila.


V českém týmu chybějí Petra Kvitová a Lucie Šafářová, domácí tenistky jsou oslabené o zraněnou světovou desítku Belindu Bencicovou. Vítězky se v listopadovém finále střetnou s Francií nebo s Nizozemskem.


V nedělních dvouhrách proti sobě nejdříve od 12:00 nastoupí Plíšková s Bacsinszkou a po nich Strýcová s Golubicovou. V případě nerozhodného stavu by postupující tým určila čtyřhra, na kterou mají Švýcarky připravenou světovou deblovou jedničku Martinu Hingisovou.
 

tn.cz / ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:30 13:00

   Major League Soccer Highlights (12)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   14:45

   RunTour – Brno

   15:00

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   16:45

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

 • Nova Sport 2

  • 11:00 13:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   13:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   15:00

   Barcelona Spartan Race

   15:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:00

   Off-road Maraton (2)

   16:20

   Czech rally 2019 (2)

Celý Program