Neměly šanci

Strýcová titul na Australian Open nezískala! Se Sie Šu-wej nezvládly finále

Barbora Strýcová
Zdroj: profimedia.cz
Barbora Strýcová
Téma:

Barbora Strýcová svůj druhý grandslamový titul ve čtyřhře nevyhrála. Ve finále Australian Open společně se Sie Šu-wej podlehly dvojici Tímea Babosová – Kristina Mladenovičová 2:6 a 1:6. Česká hráčka navíc přišla o post světové jedničky v ženské čtyřhře.

Třiatřicetiletá rodačka z Plzně celý zápas odstartovala na servisu. O ten ale přišla a soupeřky získaly brejk. Tchajwansko-český pár sice také dokázal soupeřky brejknout, ale když šla Strýcová znovu na podání, tak ho opět prohrála. Získanou výhodu pak maďarsko-francouzská dvojice navíc zdvojnásobila, když sebrala servis i Sie Šu-wej a první set ovládla 6:2.

Ten druhý byl ještě jednoznačnější. Klíčový brejk ale znovu nastal ve chvíli, kdy za stavu 1:1 podávala Strýcová. Ta si podání opět nedokázala podržet a soupeřky získaly brejk. Stejná situace nastala i při servisu Sie Šu-wej.

Navíc Babosová i Mladenovičová byly na svém podání stoprocentní. Při dalším podání Strýcové pak nekompromisně proměnily hned první mečbol a slavily svůj třetí společný grandslamový titul.

Nejen že Strýcová nedokázala udržet ani jeden ze čtyř svých servisů a finále se svou parťačkou prohrála, ale navíc ztratila pozici světové jedničky. Na prvním místě ji vystřídá Mladenovičová, Strýcová klesne také až za Babosovu na třetí příčku.
 

„Zápas pro nás byl hodně těžký, protože soupeřky trestaly naše chyby. Chtěla bych Kiki a Tímee pogratulovat k vítězství. Už je to osmnáct let, co jsem tu hrála juniorku a pořád tady jsem. Díky za ty roky tady, tenhle turnaj je pro mě pořád speciální," pravila Strýcová na kurtu.

Český tenis ale ještě může získat vítězství na prvním grandslamu sezony. Ve finále mixu je totiž Barbora Krejčíková. Ta společně s Chorvatem Nikolou Mektičem porazila v semifinále Gabrielou Dabrowskou s Henri Kontinenem 3:6, 6:3 a 10:5.

 

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

vat TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   10:40

   Sportovní originály - František Straka - hráč

   11:05

   ATP Tour 250: Generali Open

   12:45

   Kolo pro život - Dobříš

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Generali Open

   09:00 10:45
   10:45

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší góly sezony

   11:00

   Fotbal: Trenčín - Zlaté Moravce

   12:45

   Tour de France - Speciál

   12:55

   Save Boxing II.

   13:45

   KSW 62: Kołecki vs. Szostak

Celý program